چاپ کتاب‌های زمین‌مانده، اولویت سرپرست جدید پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی

چاپ کتاب‌های زمین‌مانده، اولویت سرپرست جدید پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی

http://www.bananews.ir/سرپرست جدید پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی برگزاری یازدهمین کنگره‌ی باستان‌شناسی و چاپ کتاب‌های منتشرنشده از کاوش‌های باستان‌شناسی را از جمله اولویت‌های کاری خود اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هفته‌ی پیش، رییس پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی تغییر کرد و عباس مقدم به جای سیدمحمود میراسکندری، سرپرست این پژوهشکده شد.

مقدم در گفت‌و‌گویی کوتاه با خبرنگار ایسنا بیان کرد: کنگره‌ی باستان‌شناسی طبق روال، هر سال برگزار می‌شد، ولی چهار سال است که به دلایلی برپا نشده است، برگزاری این کنگره در اولویت برنامه‌های پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی قرار دارد. به این ترتیب تلاش می‌کنیم آذرماه یازدهمین کنگره‌ی باستان‌شناسی را در تهران برگزار کنیم.

او تاکید کرد: این کنگره، نوعی گزارش دادن به همکاران باستان‌شناس است تا تمام کارشناسان ایرانی و خارجی که از پژوهشکده‌ی باستان‌شناسی مجوز کاوش یا بررسی گرفته‌اند گزارشی از کار خود را ارئه کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که در اولویت است، چاپ کتاب‌های زمین‌مانده از گزارش کاوش‌های باستان‌شناسی انجام‌شده است که تعدادشان هم کم نیست، مانند کتاب «سیلک» نوشته‌ی دکتر صادق ملک شهمیرزادی و کتاب «قمرود» نوشته‌ی دکتر میرعابدین کابلی. علاوه بر این، گزارش دو کنگره‌ی هشتم و دهم باستان‌شناسی چاپ خواهد شد.

 

    نظرات