مشکل عبور ریل‌های راه‌آهن از داخل اراک همچنان باقی است

مشکل عبور ریل‌های راه‌آهن از داخل اراک همچنان باقی است

http://www.bananews.ir/مراسم تودیع و معارفه مدیر کل راه‌آهن اراک برگزار شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در این مراسم هوشنگ بازوند معاون عمرانی استانداری استان مرکزی، گفت: در مورد راه‌آهن گاه برخی مسائل امکان وجود اختلال در این سیستم را به وجود می‌آورند که از این جمله می‌توان به استانی کردن راه‌آهن‌ها اشاره کرد.

بازوند در ادامه خاطرنشان کرد: در مورد عبور راه‌آهن از داخل شهر توجه به این نکته مهم است که در شهر اراک بیش از ۱۳ کیلومتر از ریل‌های راه‌آهن از داخل شهر عبور کرده است و این مشکل همچنان باقی است و باید فکری شود.

وی تصریح کرد: استان مرکزی استانی است که راه‌آهن از جنوب و شمال آن عبور می‌کند و مردم استان نیازمند آن هستند که از تاسیسات این راه‌آهن بهره‌مند شوند و در این مورد بحث دو خطه کردن راه‌آهن اراک - قم - تهران پیش می‌آید که باید در دستور کار قرار گیرد.

عبدالله عامری مدیرکل پیشین راه‌آهن اراک هم با اشاره به اقدامات زمان مدیریت، گفت: در زمان مدیریتم (۸۳ تا۹۱ )، اقداماتی از قبیل افتتاح مسیر ساقه - محمدیه، نماسازی هشت ایستگاه اداره‌ کل، محوطه‌سازی ایستگاه شازند و احداث و نگهداری ۱۲ هزار مترمربع فضای سبز انجام شده است.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مسوولان حوادث خطوط ریلی بود که با برنامه‌ریزی، بازسازی‌های ریلی انجام شد و در مجموع ۲۰۶ کیلومتر طی سال‌های ۸۶ تا ۹۰ انجام و سبب کاهش ۶۴ درصدی در بخش سوانح شد.

عامری افزود: بحث گذرگاه‌های همسطح و غیر همسطح که در مجاورت شهرها و روستاها احداث شده است باید اصلاح شود.

در ادامه این مراسم جلال‌الدین کوکنار سرپرست جدید راه‌آهن اراک اظهار امیدواری کرد که با همکاری همه همکاران و مسوولان استانی در راستای خدمت به همشهریان و هم‌استانی‌ها به صورت صادقانه عمل کنیم و بتوانیم آن چیزی را که در توان داریم انجام دهیم.

 

    نظرات