اجرای طرح هوشمند سازی راهها در ۱۸ استان

اجرای طرح هوشمند سازی راهها در ۱۸ استان

http://www.bananews.ir/رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه طرح هوشمند سازی راهها در ۱۸ استان کشور عملیاتی شده است، گفت: در ۴ سال گذشته ۴۰۰ واحد مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی در محورهای ارتباطی کشور راه اندازی شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شهریار افندی ‌زاده در گفتگو با مهر با بیان اینکه در حال حاضر در ۱۸ استان کشور طرح جامع هوشمند سازی راههاعملیاتی شده است، گفت: طرح نصب ۲۵۰ دستگاه دوربین ویژه ثبت سرعت و تخلفات رانندگی در محدوده اصلی ۳ هزار کیلومتر از راه‌های اصلی کشور اجرایی شده است که تا پایان امسال با اجرای آن در ۱۵ استان کشور، ۲ هزار کیلومتر دیگر از این راه ها تحت پوشش این طرح قرار می گیرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: استقرار سیستمهای الکترونیک مدرن در محورهای ارتباطی کشور، یک زار دستگاه تردد شمار در جاده های اصلی کشور نصب و راه‌اندازی می ‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح هوشمند سازی جاده ها با اولویت آذربایجان شرقی، اظهار داشت: محور تبریز- صوفیان به عنوان نخستین پایلوت اجرای این طرح در استان آذربایجان شرقی پیش بینی شده است.

افندی زاده با بیان اینکه در ۴ سال گذشته با سرمایه‌ گذاری بخش غیردولتی ۴۰۰ واحد مجتمع خدماتی- رفاهی بین راهی در محورهای ارتباطی کشور راه اندازی شده است، گفت: در همین رابطه اقدامات لازم برای تکمیل و راه اندازی ۴۱۰ مجتمع خدماتی- رفاهی بین‌راهی جدید و صدور ۱۲۰ موافقتنامه برای توسعه این واحدها انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نوسازی ناوگان حمل‌ ونقل عمومی جاده‌ای، بیان کرد: برنامه نوسازی ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس، ۲۰۰۰ دستگاه کامیون، ۱۰۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۲۰۰۰ دستگاه سواری برون شهری در تمامی استان‌های کشور در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

 

    نظرات