خسروی:تحولات ارزی تاثیر چندانی روی قیمت مسکن نداشته است

خسروی:تحولات ارزی تاثیر چندانی روی قیمت مسکن نداشته است

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه کشوری املاک معتقد است قیمت ملک در کشور متناسب با نرخ تورم در حال افزایش است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) قلی خسروی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت مسکن در کشور در رکود انتظاری است.

وی اظهار کرد:‌ در بازار مسکن در حال حاضر همه منتظرند قیمت‌ها ثابت شود و پس از این می‌توانیم شاهد رونق در معاملات مسکن باشیم.

رییس اتحادیه کشوری املاک تاکید کرد: بازار دلار تاثیر چندانی روی قیمت‌ها در بازار مسکن نگذاشته است اما پس از تثبیت نرخ دلار است که می‌توان به تغییرات در بازار مسکن چشم دوخت.

به گفته خسروی با توجه به تغییرات نرخ دلار به ویژه در یک ماهه اخیر مردم ملک خود را نمی‌فروشند و کسی نیز اقدام به خرید نمی کند، همه منتظرند قیمت دلار ثابت شود تا تاثیرات نرخ ثابت شده دلار بر مسکن مشخص شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به بی تاثیری نوسانات نرخ دلار در بازار مسکن، قیمت‌ها ثابت شده است یا خیر؟ گفت: قیمت‌ مسکن با شیب کمی به سمت بالا در حال حرکت است.

رییس اتحادیه کشوری املاک تاکید کرد: قیمت مسکن در یک ماهه اخیر با توجه به شاخص تورم و متناسب با آن بالا می‌رود.

به گفته وی از ابتدای پاییز تاکنون به دلیل تثبیت شدن مردم در خانه‌ها در پی بازگشایی مدارس بازار معاملات مسکن در رکود است و تقاضا برای جابه‌جایی و خرید و فروش ملک بسیار پایین آمده است و این یکی از دلایل کاهش معاملات علاوه بر ثابت نبودن نرخ ملک است.

 

    نظرات