تاثیر رکود مسکن در خرید و فروش زمین

تاثیر رکود مسکن در خرید و فروش زمین

http://www.bananews.ir/رکود بازار مسکن بیشترین تاثیر را بر قیمت زمین گذاشت و ویلاهای شمال کشور را با کاهش قیمت زیادی روبرو کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این روزها که بازار مسکن در رکود فرو رفته است، آگهی های مسکن هم به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده اند و شاید بتوان گفت که به نصف رسیدند، زیرا در بازارای که خریداران منتظر آینده قیمتها هستند و خریداران پول کافی برای خرید ندارند، آپارتمانی هم آگهی نمی شود.

در این میان بیشترین ضربه به مالکان زمین و بساز و بفروش‌ها در اطراف تهران و شمال کشور وارد شد، زیرا در مقطعی چند سال پیش و همزمان با افزایش یکباره قیمت مسکن در شهر تهران، زمین‌های اطراف و شمال کشور هم با جهش قیمتی بی سابقه ای روبرو شد که بخش زیادی از اهالی تهران را به این بخشها کشاند.

این موضوع سبب رونق بازار ساخت و خرید و فروش ویلا شد و حتی خریدارانی از خارج از کشور هم برای خرید این ویلاها وارد سرمایه گذاری شدند اما در دو سال اخیر رکود مسکن، منجر به این شد که بازار دوباره به سمت تهران تمایل داشته باشد.

در واقع بازار مسکن به دلیل سرمایه ای بودن جذابیت بیشتری برای مردم دارد و آنها ترجیح می دهند که با توجه به افزایش اجاره ها، خانه ای را خریداری کرده و اجاره دهند تا سود بیشتری هم داشته باشند. همچنین بخش زیادی از این فروشندگان تمایل به معاوضه زمین خود با مسکن در تهران دارند.

براساس این گزارش هم اکنون خریدار زیادی برای زمین ها و حتی ویلاهای لوکس وجود ندارد به همین جهت قیمت ویلاها کاهش داشته است و سرمایه گذاران هم تمایلی به حضور در این بازارها را ندارند.

قیمت زمین و ویلا در تهران و شمال کشور

۱۷ هزار متر زمین در لواسان کوچک یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد. ۳ دستگاه ویلا در نور چمستان به مساحت ۳۵۰ متر زمین و ۱۲۰ متر بنا، ۳۰ میلیون تومان نقد و مابقی بصورت اقساط به فروش می رسد، همچنین یک زمین ۴۰۰ متری با ۱۲۰ متر بنا در همین محدوده به قیمت ۴۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است

۲۸۰ متر زمین در محمود آباد با ۸۵ متر بنا هم ۱۴ میلیون تومان نقد و ۴ میلیون اقساط به فروش می رسد و یک زمین ۴۰۰ متری با ۲۷۵ متر بنای نوساز با ماشین و ملک در تهران معاوضه می شود.

 

 

    نظرات