لیست قیمت ملک کلنگی در تهران

لیست قیمت ملک کلنگی در تهران

http://www.bananews.ir/شواهد در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی حاکی از این خبر است که متقاضیان در بازار مسکن در قالب مصرف کننده یا سرمایه‌گذار بهتر است تا قبل از پایان فصل پاییز خرید خود را به سرانجام برسانند و همچنین آن دسته از متقاضیانی که در تردید خرید درسال جاری هستند، بهتر است هرچه زودتر تصمیم خود را قطعی کنند؛ چراکه زمزمه گرانی مسکن برای یکی دو ماه پایانی سال از سوی مشاوران املاک شنیده می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) طبق گفته برخی از دلالان بازار مسکن در حال حاضر قیمت فروش املاک کلنگی با قیمت فروش واحدهای مسکونی نوساز همخوانی ندارد به همین دلیل از نظر سازنده‌ها میزان سود حاصل از ساخت‌و‌ساز این روزها کافی نیست و برای جبران تفاوت نرخ فروش این دو نوع ملک (کلنگی و نوساز) باید قیمت واحدهای نوساز با رشد رو به رو شود تا چرخه ساخت و ساز روال عادی را طی کند.

یکی از بنگاهداران در منطقه نیروی هوایی در شرق تهران درباره وضعیت فعلی بازار معاملات املاک کلنگی به دنیای اقتصاد گفت: آخرین باری که قیمت املاک کلنگی به طور چشمگیر افزایش یافت اواخر سال گذشته بود؛ به‌طور دقیق‌تر زمانی که طرح تفصیلی جدید تهران به اجرا درآمد.

وی در ادامه افزود: اکنون قیمت هر متر مربع یک واحد مسکونی نوساز در بهترین محله نیروی هوایی بین ۴ میلیون تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین می‌شود در حالی که ارزش هر مترمربع ملک کلنگی بین ۶ میلیون تا ۷ میلیون تومان اعلام می‌شود.

ذوالفقاری تاکید کرد: با توجه به این قیمت‌ها مشخص است که سازنده‌ها برای ادامه فعالیت خود احساس ضرر و زیان می‌کنند به همین خاطر این روزها بیشتر سازنده‌ها به این مساله اشاره می‌کنند که تا قبل از شروع سال جدید باید نرخ‌های پیشنهادی فروش را افزایش دهند تا بتوانند به کار خود بدون دغدغه ادامه دهند و رشد قیمت زمین را جبران کنند.

این بنگاهدار پیش‌بینی کرد: خریداران در بازار مسکن آگاه باشند که قیمت فروش در یک تا دو ماه پایان سال با رشد همراه خواهد بود. البته هر سال قیمت املاک و مستغلات دچار نوسان می‌شوند، اما امسال ممکن است این میزان نوسان بیشتر از سال گذشته احساس شود.

علاوه براین مشاور املاک دیگری در منطقه دروس خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از مالکان در بازار کلنگی فروشنده هستند، اما برخی از این دست فروشنده‌ها در مرحله پایانی معامله یکباره قیمت پیشنهادی خود را پس می‌گیرند و نرخ جدید و بالاتری را پیشنهاد می‌کنند!

وی آخرین نوسان قیمت در بازار املاک کلنگی را مربوط به اسفند سال پیش و فروردین سال جاری اعلام کرد.

البته باید توجه داشت که نرخ‌های پیشنهادی فروشندگان، نرخ مبادله شده نیست. از طرف دیگر به علت رشد چشمگیر قیمت‌ها، بازار مسکن اکنون دچار رکود است و فروشندگان واقعی ناچار از ارائه تخفیف‌های قابل توجهی برای معامله هستند.

 

 

    نظرات