آخرین وضعیت تجهیز بیمارستان خرم آباد

آخرین وضعیت تجهیز بیمارستان خرم آباد

http://www.bananews.irبیمارستان شهید رحیمی خرم آباد بعد از سالها معطلی در حوزه وزارت راه و شهرسازی در اسفندماه سال ۹۰ برای تجهیز به حوزه وزارت بهداشت پاس داده شده تا مردم لرستان امیدوار باشند که وزیر بهداشت از علی نیکزاد خوش قول تر باشد و این پروژه را به پاییز ۹۱ برساند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عملیات اجرایی بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد از سال ۱۳۸۲ آغاز شده است تا پس از هشت سال معطلی در حوزه وزارت راه و شهرسازی در اسفندماه سال ۹۰ برای تجهیز تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شود.

بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد یک بیمارستان هفت طبقه آموزشی، درمانی، پژوهشی و جنرال است. این بیمارستان دارای ۲۲۰ تا ۲۴۰ تخت بستری با ۲۵ تا ۳۰ بخش تخصصی و فوق تخصصی است.

عمده ترین بخشهای بیمارستان بخشهای تخصصی و فوق تخصصی داخلی، بخشهای تخصصی و فوق تخصصی جراحی، بخشهای تخصصی و فوق تخصصی اطفال، بخش زنان و زایمان، بخش داخلی اعصاب و بخش قلب و CCU است.

بیمارستان شهید رحیمی دارای ۱۶ بخش درمانگاهی و پاراکلینیکی ویژه نظیر رادیولوژی، سی تی اسکن و اولین MRI دولتی در استان است.

 

با راه اندازی بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد فضای آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برای تربیت و آموزش دانشجویان رشته های پزشکی و پیراپزشکی دو برابر می شود. همچنین با راه اندازی این بیمارستان مهم فضای آموزشی استاندارد و مناسب تری در اختیار دانشجویان و اساتید قرار خواهد گرفت.

با این تفاسیر راه اندازی بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد به عنوان شاه کلید قفل مشکلات حوزه سلامت لرستان محسوب می شود که سالهاست مردم برای گره گشایی این پروژه چشم به راه مانده اند.

این بیمارستان بزرگ که مردم را برای افتتاح بیش از ۹ سال چشم انتظار نگه داشته این روزها مراحل تجهیز را پشت سر می گذارد که با توجه به بزرگ بودن آن به نظر می رسد تجهیز این واحد درمانی خود مدت زمان زیادی به طول انجامد.

با این تفاسیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان برای آغاز به کار این بیمارستان یک برنامه زمانبندی را طراحی کرده تا در پاییز امسال فاز اول بیمارستان را افتتاح و به مرور در فازهای بعدی تجهیزات بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد را تکمیل کند.

اردشیر شیخ آزادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح آخرین وضعیت تجهیز بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد اظهار داشت: بحث تجهیز بیمارستان علیرغم همه مشکلات موجود از جمله نوسانات ارزی و محدودیتهای نقل و انتقال ارز به خارج از کشور با سرعت و روند مطلوبی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه نصب تجهیزات بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد در حال انجام است، تصریح کرد: در برخی قسمتها به دلیل مشکل در زیرساختها مانند قسمت خشک شویی، آشپزخانه، فناوری اطلاعات و ... زمان بیشتری برای تجهیز مورد نیاز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان با تاکید براینکه روند تجهیز این بیمارستان به نحو مطلوبی در حال انجام است گفت: به زودی فاز اول تجهیز بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد به بهره برداری می رسد.

شیخ آزادی با اشاره به میزان خرید تجهیزات برای بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد افزود: تا کنون برای تجهیز این بیمارستان بیش از ۸۰ میلیارد ریال قرار داد منعقد و تجهیزات لازم خریداری شده است.

وی با اشاره نصب ۱۳۰ تخت بستری در بیمارستان شهید رحیمی گفت: همچنین تاکنون کل تختهای بخش مراقبت ویژه این بیمارستان نیز نصب شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان ادامه داد: در این راستا در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان شهید رحیمی ۱۰ تخت نصب شده است.

شیخ آزادی تصریح کرد: آزمایشگاه، رادیولوژی، خشک شویی، آشپزخانه و ... به طور کامل تجهیز شده است.

وی با بیان اینکه به زودی تجهیزات خرد که برخی از آنها وارداتی است تهیه و خریداری می شود گفت: بخش عمده ای از این تجهیزات ثبت سفارش شده و به زودی وارد استان می شود.

شیخ آزادی بدون اشاره به زمان دقیق برای بهره برداری از فاز اول بیمارستان ابراز امیدواری کرد که این اتفاق هر چه سریعتر بیفتد تا یکی از مطالبات مردم در حوزه بهداشت و درمان محقق شود.

این سخنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان در حالی مطرح می شود که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان پیش از این وعده کرده بود که تا پایان پاییز امسال فاز اول تجهیز بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد به بهره برداری برسد.

از سوی دیگر مدیر بازرگانی تهیه و تامین تجهیزات پزشکی شرکت مادر تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای افتتاح فاز اول بیمارستان تاریخ اواخر آبانماه را اعلام کرده بود.

به هر روی امید می رود که حداکثر تا پایان پاییز امسال فاز اول این پروژه که ۹ سال مردم را منتظر نگه داشته وارد مرحله بهره برداری شود تا مرهمی بر زخم ها کهنه حوزه سلامت لرستان باشد.

در حال حاضر به دلیل عدم بهره برداری از بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد، بیمارستان شهدای عشایر این شهر به عنوان تنها مرکز درمانی دولتی مرکز استان به بیش از سه برابر ظرفیت خود خدمات ارائه می دهد که این امر علاوه بر اینکه گلایه های مردم را در پی داشته است موجب به خطر افتادن سلامت بیماران در مرکز این استان شده است.

مردم لرستان چشم به وعده وزارت بهداشتی ها دوخته اند و امیدوارند که مرضیه وحید دستجری از میدان محک خوش قولی خود سربلند بیرون بیاید، موضوعی که می تواند به انتظار ۹ ساله برای افتتاح یک پروژه پایان دهد.

 

 

 

    نظرات