قدیمی‌های گران قیمت در تهران

قدیمی‌های گران قیمت در تهران

http://www.bananews.ir/بر خلاف درصد زیادی از پایتخت‌نشینان که برای ورود به بازار خرید و فروش خانه، مشتری فایل‌های مربوط به واحدهای متراژ کوچک می‌شوند دسته‌ای از خریداران هم هستند که با وجود رشد قیمت مسکن در سال‌جاری نسبت به سال گذشته در پله‌ای از نردبان درآمدی قرار گرفته‌اند که خواهان سکونت در واحدهای متراژ بزرگ و ویلایی هستند؛ خانه‌هایی که به رغم گذشت سال‌های زیاد از عمر آنها هنوز هم با ارزش بالا قیمت‌گذاری شده‌اند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هر چند این روزها فایل فروش خانه‌های ویلایی با متراژ بالا در سطح شهر در مقایسه با انواع دیگری از واحدهای آماده فروش کم حجم تر شده‌اند، اما جست و جو در این بخش از واحدهای فروشی نشان می‌دهد که فایل‌ها اکثرا به واحدهای قدیمی اما بازسازی شده در نقاط شمالی شهر اختصاص پیدا کرده‌اند که به دلیل سن بالا قیمت پیشنهادی برای آنها از سوی مالک تنها با در نظر گرفتن قیمت زمین ارائه شده است. به عنوان مثال ویلایی ۶۳۰ متری در فرمانیه با عمری بیش از ۲۵ سال متر مربعی ۱۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است، اما مالک در توضیحات ملک خود مزایایی را برای آن برشمرده است که گذر ۱۷ متری، دوبلکس بودن و انجام عملیات بازسازی ویلا از جمله آنها است. علاوه بر این مالک این ویلا در توضیحات ارائه شده برای ملک خود آورده که این ویلا اگرچه قابل سکونت است، اما در قیمت‌گذاری آن تنها قیمت زمین ویلا لحاظ شده است.

ویلای دیگری در خیابان ملاصدرا که بیش از ۷۰۰ مترمربع مساحت دارد متری ۱۳ میلیون تومان برای فروش پیشنهاد شده است. این واحد نیز بیش از ۲۵ سال عمر دارد و قیمت زمین آن به تنهایی لحاظ شده است.
در فروش خانه‌های ویلایی معمولا قیمت کل عبارت است از مجموع قیمت زمین و قیمت بنا. اما در ویلاهای سالخورده برخی مالکان از قیمت‌گذاری بنا صرف نظر و فقط قیمت زمین را لحاظ می‌کنند.

 

 

 

    نظرات