وزیر شهرسازی: ۴۰۰ هزار واحد مسکونی اضافی در کشور داریم

وزیر شهرسازی: ۴۰۰ هزار واحد مسکونی اضافی در کشور داریم

http://www.bananews.ir/علی نیکزاد در حاشیه بهره برداری از هفت هزار و ۱۱ واحد مسکونی مهر آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران افزود: در کشور ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی وجود دارد، این درحالی است که تعداد خانوارهای کشور ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وی با بیان اینکه این امر یک رکورد توسط دولت نهم و دهم به شمارمی‌رود تاکید کرد: این موضوع برای نخستین بار در طول ۶۰ سال اخیر در کشور روی داده است.

نیکزاد در ادامه یادآور شد: در حالی کشور با مازاد مسکن مواجه است که در سال ۸۵ برای ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار کشور، ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی وجود داشت.

وزیرراه و شهرسازی در ادامه با بیان اینکه از سال ۸۵ تا سال ۹۰ بیش از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث شده است اعلام کرد: از این تعداد چهار میلیون ۲۲۰ هزار واحد مسکونی توسط بخش خصوصی احداث شده‌اند.

به گفته نیکزاد در سالجاری نیز تاکنون یک میلیون و ۷۵۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور مورد بهره برداری قرار گرفته است.

به دستور وزیر مسکن و شهرسازی یک واحد آموزشی شش کلاسه در جوار واحدهای مسکن مهر بوکان احداث خواهد شد.

در ادامه بهره برداری از واحدهای مسکونی مهر در استان علی نیکزاد به منظور جبران بخشی از نیازهای فضای آموزشی در واحدهای مسکن مهر این شهرستان دستور داد ساخت یک مدرسه تا اواخر آذرماه جاری در این شهرستان آغاز و پیش از پایان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.

واحدهای مسکن مهر شهرستان بوکان در مجموع یکهزار و ۵۵۰ واحد را شامل می‌شود که تاکنون ۵۰۰ واحد آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

واحدهای مسکن مهر این شهرستان که در قالب ۱۹ تعاونی در حال ساخت است هم اکنون از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وزیر مسکن و شهرسازی به منظور افتتاح ۷ هزار واحد مسکن مهر به آذربایجان غربی سفر کرده است.

 

 

 

    نظرات