۱۸۳۱ نفر آمار ثبت‌نام کنندگان مسکن ویژه تهران

۱۸۳۱ نفر آمار ثبت‌نام کنندگان مسکن ویژه تهران

www.BanaNews.irمدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از استقبال ۱۸۳۱ نفر تا پایان نوزدهم آذرماه سال جاری از مسکن ویژه مهر تهران خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اردشیر بیژنی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کسانی که انصراف داده‌اند از این آمار حذف شده‌اند و این رقم آمار خالص ثبت‌نام کنندگان مسکن ویژه تهران است.

وی با بیان اینکه فعلا ثبت نام برای متقاضیان دارای شرایط ادامه دارد، گفت: متقاضیان خرید مسکن ویژه تهران که خود را واجد شرایط ثبت نام دیده‌اند با واریز ۲۰ میلیون تومان در حسابی که در یکی از شعب بانک مسکن گشوده‌اند آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.

بیژنی گفت: متقاضیانی که قصد انصراف از مسکن ویژه تهران را دارند باید نامه‌ای از وزارت راه و شهرسازی مبنی بر انصراف را به شعب تحویل دهند.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن همچنین گفت: از ابتدای سال تا پایان آبان ماه سال جاری مجموع تسهیلات ساخت بانک مسکن از محل صندوق و اوراق گواهی حق تقدم مبلغ سه هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال بود.

وی با بیان اینکه کل مبلغ تسهیلات خرید واحد مسکونی در این مدت‌ زمان مبلغ ۱۷ هزار و ۵۰۲ میلیارد ریال بود، گفت: در واقع با میزان تسهیلات ساخت تعداد شش هزار و ۹۰واحد مسکونی ساخته شده است.

تقی رضایی - مدیرکل پیشین شهرسازی و مسکن استان تهران - در این باره گفته بود: ۵۰ هکتار زمین در اراضی هواپیمایی در منطقه تهرانسر برای آماده‌سازی واحدهای طرح مسکن ویژه تهران در نظر گرفته و این کار محقق شد.

وی با بیان اینکه هیچ گونه نگرانی برای زمانی که متقاضی مسکن مراجعه کند، نداریم زیرا قطعا پاسخگوی نیازهای استان در زمینه مسکن هستیم، در ارائه گزارشی از پیشرفت پروژه مسکن ویژه تهران اظهار کرد: برای این پروژه بالغ بر دو هزار واحد پی‌ریزی شده است.

 

اما مصطفی قلی خسروی طرح مسکن ویژه را در ابتدا تاثیرگذار دانست که در ادامه با توجه به شرایط اقتصادی کشور کمرنگ شد.

رییس اتحادیه املاک کشور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرده بود: از آنجا که روند ثبت نام و واریز پول اولیه طرح مسکن ویژه به آرامی انجام شد در کوتاه مدت تاثیر گذاشت به طوری که توانست افزایش نرخ خانه و اجاره را کنترل کند.

وی ادامه داد: زمانی که آگاهی مردم از اقساط و توانایی خود برای پرداخت آن بالا رفت، بسیاری از ورود به آن منصرف شدند.

خسروی معتقد است: همچنین مردم ترجیح دادند در سکه و ارز سرمایه‌گذاری کنند و به این ترتیب می‌توان گفت مسکن ویژه تهران تاثیر موقتی داشت. اما با توجه به آنکه وزارت راه و شهرسازی مصمم به ادامه این طرح است می‌توان به تاثیر این طرح در آینده در بازار مسکن به ویژه در تهران امیدوار بود.

 

 

 

    نظرات