مسیر جایگزین پل تخریبی بزرگراه فتح - کن به زودی افتتاح می‌شود

مسیر جایگزین پل تخریبی بزرگراه فتح - کن به زودی افتتاح می‌شود

http://www.bananews.ir/شهرداری منطقه ۲۱ گفت: مسیر جایگزین محدوده شرق به غرب پل تخریب شده تقاطع فتح - کن در بزرگراه فتح طی روزهای آتی توسط شهرداری این منطقه جهت سهولت تردد شهروندان و کاهش بار ترافیکی این محدوده افتتاح خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی سلیمی شهردار این منطقه با بیان اینکه حادثه پل کن در بزرگراه فتح با توجه به راهبردی بودن این محور در نظام حمل و نقل شهری خصوصا برای شهر تهران و همچنین ارتباطات فرا منطقه ای از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: پل کن در اثر انحراف آب رودخانه کن و بهم ریختن حوضچه آرامش مسیر آب با توجه به بارندگی‌های شدید و بالا آمدن دبی آب توسط یکی از شرکت‌های دولتی اتفاق افتاد، که باعث بروز مشکلات ترافیکی فراوانی در محدوده بزرگراه فتح شد که نتیجه آن تحمیل بار ترافیکی بالا به شهروندان این محدوده و سختی تردد آنها شد.

وی اظهار کرد: از همان دقایق ابتدایی این اتفاق و با توجه به مسدود شدن این محور کلیدی در حمل و نقل شهری و ایجاد بار ترافیکی گسترده در محدوده بزرگراه فتح، بحث مسیر جایگزین و انحرافی شرق به غرب پل کن توسط قالیباف شهردار تهران مطرح شد که پس از بررسی‌های لازم این طرح با همکاری ارتش جمهوری اسلامی به مرحله اجرا درآمد.

سلیمی در خصوص احداث مسیر جایگزین شرق به غرب محدوده پل کن بیان کرد: این مسیر از بزرگراه فتح از خیابان ۲۷ آغاز و در ادامه داخل پادگان نیروی هوایی ارتش شده در نهایت خروجی این مسیر شهرک آسمان در بزرگراه فتح درمنطقه ۲۱ خواهد بود که تحقق این پروژه اتفاقی مهم و ارزشمند در جهت کاستن بار ترافیکی منطقه در حداقل بازه زمانی ممکن است.

این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: این مسیر انحرافی، ترافیک عبوری شرق به غرب بزرگراه را قبل از پل کن و از خیابان ۲۷ بزرگراه فتح به سمت شمال و سپس با احداث این معبر و پل موقت با دهانه ۶۰ متری بر روی رودخانه به موازات بزرگراه فتح معبری به طول ۳ کیلومتر و عرض ۱۵ متر هدایت می‌کند.

سلیمی ادامه داد: در احداث این معبر به طول ۳ کیلومتر و عرض متوسط ۱۵ متر تا کنون عملیات زیر سازی و پخش آسفالت به میزان ۹ هزار تن انجام شده و همچنین بدلیل همجواری با محوطه نظامی برای ایجاد حصار و پوشش مناسب از دیوارهای پیش ساخته بتنی به مساحت ۹۰۰۰ متر مربع استفاده شده است که در کل هزینه‌ای سه میلیارد تومانی در برداشته است.

شهردار منطقه ۲۱ افزود: نقش نیروی هوایی و پدافند ارتش جمهوری اسلامی در محقق شدن این مهم غیر قابل اغماض و قابل تحسین است و همکاری و مشارکت بالایی با نیروهای شهرداری این منطقه داشته‌اند.

سلیمی در پایان تاکید کرد: عوامل شهرداری منطقه ۲۱ به طور شبانه روزی در محدوده پل کن مشغول به فعالیت بوده و از زمان بروز این حادثه به طور جدی به دنبال حل مشکل و احداث مسیر جایگزین از طریق پادگان بوده که در این راستا و در جهت تحقق این امر مهم همکاری صمیمانه فرمانده ارتش جمهوری اسلامی و پیگیری‌های شهردار تهران نیز عامل مهم و تاثیرگذاری در تسریع احداث این مسیر جایگزین بوده است.

 

 

 

    نظرات