نیاز به ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه زابل به زاهدان

نیاز به ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه زابل به زاهدان

http://www.bananews.ir/مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به تعدیل و تورم سالیانه چیزی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه زابل به زاهدان اعتبار صرف شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) منصور ملاشاهی در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: آغاز عملیات بزرگراه زاهدان به زابل از سال ۸۶ کلید خورد و با وجود مشکلات فراوان در حال اجراست.

وی اعتبار اولیه این پروژه را ۱۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به تعدیل و تورم سالیانه چیزی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بزرگراه زابل به زاهدان، اعتبار صرف شود.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان میزان تامین اعتبار این پروژه را پنج سال گذشته، ۵۰ میلیارد تومان خواند و در مورد پیشرفت فیزیک قطعه هفت این بزرگراه گفت: قطعه هفت این بزرگراه از شهر زاهدان تا کوله سنگی به طول ۲۸ کیلومتر بوده که ۲۲ کیلومتر آن تا دهه فجر آماده بهره‌برداری است.

ملاشاهی با بیان اینکه قطعه اول این پروژه از زابل تا لوتک به طول ۳۴ کیلومتر است، خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۵ کیلومتر از این قطعه پایان یافته و زیر بار رفته است و پیش‌بینی می‌شود تا دهه فجر حدود ۲۱ کیلومتر تکمیل و آماده بهره‌برداری باشد.

وی به قطعات پنج و شش این بزرگراه اشاره کرد و گفت: این دو قطعه از کوله سنگی تا شیله بوده که به مناقصه رفته و پیمانکار مشغول به کار شده است و مابقی قطعات (سه قطعه) از شیله تا لوتک هم در انتظار انتخاب پیمانکار است.

بزرگراه زاهدان به زابل با وجود همه مشکلات در قالب هفت قطعه با طول‌های متغیر در حال ساخت بوده که طبق پیش‌بینی کارشناسان تا دو سال دیگر به اتمام خواهد رسید.

 

 

 

    نظرات