پیمانکار سد بلعا لبنان، ایرانی است

پیمانکار سد بلعا لبنان، ایرانی است

http://www.bananews.ir/در حالی که رسانه های لبنانی ادعا می کنند برای ساخت سد بلعا در این کشور ۴۰ میلیون دلار از ایران دریافت کرده‌ند و پیمانکار سد لبنانی است، وزیر نیرو تاکید کرد پیمانکار این سد ایرانی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجید نامجو درباره خبرهای منتشر شده در رسانه های لبنانی مبنی بر احداث سد بلعا، توسط پیمانکار لبنانی، اظهار کرد: پیمانکار اصلی سد بلعا ایرانی است و ممکن است که از پیمانکار دست دوم ( پیمانکار لبنانی ) استفاده کند.

وی همچنین گفت: بعید می دانم اجرای این کار به دست پیمانکار لبنانی واگذار شود.

نامجو همچنین درباره خبر منتشر شده رسانه‌های لبنانی با این محتوا که لبنان سرمایه ساخت سد بلعا با تمام تجهیزات به ارزش ۴۰ میلیون را از ایران دریافت کرده است، گفت: از ایران گرفتند؟ من خبر ندارم.

چندی پیش در محافل خبری اعلام شد که ایران سد بلعا را در لبنان با سرمایه ۴۰ میلیون دلاری می‌سازد و حتی دانش فنی ساخت سد را نیز منتقل می‌کند؛ اما در حالی که منابع لبنانی از عنوان "کمک بلاعوض" برای ساخت سد سخن می‌گفتند، مسئولان ایرانی از قید "سرمایه‌گذاری" استفاده کرده و از بازگشت اصل و سود سرمایه‌ حکایت می‌کنند؛ حتی وزارت نیرو عنوان کرده است چگونگی بازپرداخت وام ۴۰ میلیون دلاری پس از بستن قرارداد مشخص می‌شود.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل نیز پیش‌تر در گفت و گو با ایسنا، درباره جزییات سرمایه‌گذاری ایران در لبنان اظهار کرده بود که در حال حاضر درباره‌ی کلیات طرح مبنی بر اجرای پروژه توسط شرکت ایرانی در لبنان تفاهم شده است، اما جزئیات کار بعد از بستن قرار‌داد مشخص می‌شود.

اسماعیل محصولی درباره توجیه اقتصادی و نحوه بازگشت سرمایه ۴۰ میلیون دلاری ایران در بلعا تاکید کرد: توجیه اقتصادی دیده شده اما چگونگی عملیاتی شدن طرح پس از انعقاد قرار داد اجرایی مشخص می‌شود.

 

 

 

    نظرات