ساختمان‌ها نیازمند بیمه اجباری و همگانی حوادث هستند

ساختمان‌ها نیازمند بیمه اجباری و همگانی حوادث هستند

http://www.bananews.ir/کمیسیون اقتصادی در جلسه روز گذشته خود لایحه بیمه همگانی حوادث برای ساختمان‌ها را بررسی کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد علیپور نماینده مردم ماکو و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: لایحه بیمه همگانی ساختمان‌ها که کلیات آن قبلا مورد بحث قرار گرفته بود، مجددا بررسی شد.

علیپور ادامه داد: متاسفانه در بررسی‌های کمیته و آنچه که دولت خواهان آن بوده است، یکسری اختلافات وجود دارد به همین دلیل این جلسه به نتیجه‌ی مشخصی نرسید و بنا شد لایحه به کمیته مربوطه بازگردد تا مجددا مورد بررسی قرار گیرد و تلفیقی از نظر دولت و نظرات کمیته در این لایحه اعمال شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: اینکه ساختمان‌ها نیازمند بیمه اجباری و همگانی حوادث هستند، به مساله حادثه‌خیز بودن کشور ما برمی‌گردد. به هرحال دولت و بودجه عمومی توان پرداخت خسارات حوادث متعدد را ندارد و به همین دلیل باید بیمه‌ای وجود داشته باشد که از محل اعتبارات آن بتوان هزینه‌ها را جبران کرد.

نماینده ماکو در مورد روند اجرایی بیمه اجباری ساختمان‌ها در برابر حوادث گفت: بنا بر این است که بیمه اجباری در یک دوره ۱۰ ساله از مالکان ساختمان‌ها دریافت شود و بعد از آن ساختمان‌ها در برابر حوادث از خدمات بیمه‌ برخوردار باشند.

وی در پاسخ به این سوال که این لایحه چه زمانی مجددا به کمیسیون بازخواهد گشت، گفت: احتمالا بررسی‌های مجدد کمیته ظرف یک هفته آینده تمام خواهد شد و لایحه مجددا در کمیسیون بررسی می‌شود.

    نظرات