نظام مهندسی و آغاز طرح آزمایشی کنترل نقشه‌های محاسباتی

نظام مهندسی و آغاز طرح آزمایشی کنترل نقشه‌های محاسباتی

http://www.bananews.ir/ معاون سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از هشدار به ۳۵ درصد از ساختمان‌های در حال ساخت خبرداد و گفت: طرح آزمایشی کنترل نقشه‌های محاسباتی از اول بهمن‌ماه اجرا شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رضا حیدریون در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به آغاز طرح بازرسی از واحد‌های در حال ساخت از سوی سازمان نظام مهندسی استان تهران از ۹ دی‌ماه اظهار کرد: براساس آخرین آمار بازدید سازمان نظام مهندسی از ۴۵۰ ساختمان در حال ساخت ۳۵ درصد از ساختمان‌های در حال ساخت در مرحله‌ی هشدار هستند.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای بازرسی از واحد‌های در حال ساخت، فعالیت ۲۰ درصد از ساختمان‌های مشکل‌دار متوقف شده است.

به گفته معاون فنی - مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران حدود ۹۵ درصد از ساختمان‌هایی که ریسک بالایی داشتند،‌ فاقد مجری ساختمان بودند لذا باید وجود مجری ساختمان اجباری شود.

آغاز طرح آزمایشی کنترل نقشه‌های محاسباتی

حیدریون همچنین از آغاز طرح آزمایشی کنترل نقشه‌های محاسباتی از اول بهمن‌ماه خبر داد و اظهار کرد: این نقشه‌ها به صورت اتفاقی انتخاب می‌شوند و در ابتدا با ارسال نامه هشدار می‌گیرند تا پیش از مرحله‌ی تکمیل نقشه و شروع ساخت‌وساز ساختمان، از مشکلات ساخت آن‌ها جلوگیری شود.

وی هدف از اجرای این طرح آزمایشی را جلوگیری از ساخت ساختمان‌های مشکل دار بیان کرد و گفت: در این طرح قبل از اجرای نقشه، ایرادات گرفته می‌شود و بر اساس ماده ۳۳ سازمان نظام مهندسی کشور که هنوز اجرا نشده نقشه‌کشی کنترل می‌شود.  

    نظرات