پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی مسکن تا سقف ۱۵ سال ساخت

پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی مسکن تا سقف ۱۵ سال ساخت

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با تصمیم بانک مسکن و تعامل با وزارت راه و شهرسازی مقرر شد از هفته آینده وام ۲۰ میلیون تومانی خرید مسکن به خانه‌های تا سقف ۱۵ سال ساخت داده شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد به مناسبت دهه فجر امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران درباره اقدامات بخش ریلی اظهار کرد: ‌در دهه فجر دو پروژه بخش ریلی شامل ۴۰ کیلومتر افتتاح می‌شود. ضمن آن‌که حدود هزار کیلومتر آماده ریل‌گذاری داریم و در فکر تهیه ریل هستیم.

نیکزاد به قطعه چهار آزادراه تهران - شمال اشاره کرد و گفت: قول داده بودیم این قطعه را پیش از این افتتاح کنیم اما با رانش دو کوه و تخریب ۷۰ واحد مسکونی افتتاح به تعویق افتاد و این قطعه تا آخر سال قطعا افتتاح می‌شود.

وی درباره مسکن ویژه تهران نیز تاکید کرد: شرایط مسکن ویژه تهران هیچ تغییری نکرده و با همان شرایط سابق متقاضیان را ثبت‌نام می‌کنیم.

نیکزاد با بیان این‌که واحدهای مسکن ویژه تهران به صورت اسکلت فلزی یا قاب تونلی در حال ساخت است، درباره نحوه پرداخت هزینه این واحدها تاکید کرد: در مقاطع مختلف ارزش ساختمان و ۳۰ درصد قیمت زمین را متقاضیان پرداخت می‌کنند و تمام تلاش ما این است که این رقم بیش از ۱۲۰ میلیون تومان نباشد.

 

وزیر راه و شهرسازی افزود: ۷۰ درصد باقیمانده نرخ زمین نیز به صورت اقساط و در جهت رعایت حال متقاضی کمتر از یک میلیون تومان پرداخت می‌شود.

وی با بیان این‌که سه سایت دیگر برای ساخت مسکن ویژه تهران شروع به کار کرده است و در مرحله فندانسیون قرار دارد گفت: وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن است که سال بعد واحدهای مسکن ویژه تهران را تحویل دهد و کسانی که می‌خواهند در تهران صاحبخانه شوند و آورده بالاتری نسبت به شهرهای جدید دارند، در این طرح شرکت کنند.

نیکزاد درباره بالا رفتن قیمت مسکن در تهران گفت: تمام تلاش ما این است که خانه‌های اطراف را به پایان برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری آنکه سال گذشته ۸۰ هزار نفر برای مسکن مهر پردیس ثبت‌نام کرده‌اند اما ظرفیت خالی وجود دارد گفت: در پرند ۱۰۰ هزار واحد آماده است و به دنبال آن هستیم تا با آماده کردن تاسیسات زیربنایی و روبنایی آن را تحویل دهیم. کار واحدهای شهرهای جدید اندیشه و هشتگرد نیز پیش می‌رود و بالغ بر ۱۰۰ هزار واحد در پاکدشت، دماوند، اسلامشهر و واوان در حال ساخت است که آن‌ها را نیز به صورت ویژه پیگیری می‌کنیم تا تحویل دهیم.

وی به تسهیلات بافت فرسوده که در اختیار مردم قرار می‌گیرد اشاره و اظهار کرد: اگر کسی به عنوان خودمالک واجد شرایط باشد و زمین بیاورد، در غیر از شهر تهران تسهیلات قرض‌الحسنه می‌گیرد و در شهر تهران تسهیلات مسکن مهر با سود ۹ درصد دریافت می‌کند و همه این‌ها برای زمانی است که بازار مسکن از ثبات لازم برخوردار باشد.

نیکزاد تاکید کرد: اگر بخواهند بازار مسکن را مثل بازارهای دیگر به هم بریزند حتما بدانید که ما از ابزار قانونی همچون مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر معاملات مکرر و مالیات برزمین‌های بایر استفاده می‌کنیم اما تمام تلاش این است که با تعامل و بدون اعمال ابزار قانونی مشکلات را حل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با طرح این پرسش که شاید برخی سوال داشته باشند چرا کار مسکن تهران خوب پیش نرفته است؟ پاسخ داد:‌ ما به اندازه متقاضیان کار را پیش می‌بریم و مشکلی از بابت ساخت و تحویل واحدها نداریم.

وی به خرید وام مسکن نیز اشاره و اظهار کرد: پیش از این به واحدهای ۱۲ سال ساخت ۲۰ میلیون تومان وام تعلق می‌گرفت اما با تصمیم بانک مسکن و تعامل با وزارت راه و شهرسازی مقرر شد از هفته آینده وام ۲۰ میلیون تومانی خرید مسکن به خانه‌های تا سقف ۱۵ سال ساخت داده شود.

نیکزاد گفت: بانک مسکن می‌خواست به خانه‌های ۲۰ سال ساخت ۱۰ میلیون تومان و به خانه‌های ۱۲ سال ساخت ۲۰ میلیون تومان وام خرید مسکن بدهد اما در نهایت تصمیم بر آن شد که تنها به خانه‌های ۱۵ سال ساخت ۲۰ میلیون تومان وام تعلق بگیرد.

    نظرات