انعقاد تفاهم همکاری میان سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان و نظام پزشکی

انعقاد تفاهم همکاری میان سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان و نظام پزشکی

http://www.bananews.ir/سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان و نظام پزشکی امروز تفاهم‌ همکاری منعقد کردند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)  مهدی هاشمی - رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان - در این مراسم گفت: اهداف خاصی در این تفاهم‌نامه دنبال می‌شود که بخشی از موضوعات به مسائل مشترک همچون رسیدگی به مشکلات مناطق محروم چه از نظر مهندسی و چه پزشکی است.
وی اظهار کرد: از جمله خدماتی که میان این دو سازمان صورت می‌گیرد، می‌توان به مسائلی همچون حوادث و بلایای طبیعی، مدیریت بحران و موضوعات مشترکی از این دست اشاره کرد که می‌تواند با همکاری در جهت کمک مردم فعالیت کنند.
هاشمی با اشاره به موضوعات علمی، آموزشی، تورهای مورد نیاز برای پزشکان و مهندسان گفت:‌ اقداماتی در جهت اصلاحات قانونی و جلب حمایت‌های دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان افزود: انعقاد این تفاهم‌نامه تنها در همین مورد خلاصه نمی‌شود بلکه امیدواریم فعالیت‌هایی با دیگر سازمان‌ها و نهادها را شاهد باشیم.
وی اظهار کرد: از جمله مسائلی که امروز مطرح شد واگذاری تصدی‌گری‌ها و اجرای اصل ۴۴ است که بر این اساس نظام‌های صنفی و تخصصی می‌تواند بستری باشد که این خدمات و تصدی‌گری‌ها از دولت به سازمان‌های مردم نهاد منتقل شود.
هاشمی ادامه داد: فعالیت این سازمان‌ها و بخش خصوصی به گونه‌ای است که طیف عمومی متخصصان و مردم از این اقدامات بهره‌مند می‌شوند.امیدواریم گسترش این خدمات و تفاهم‌نامه‌ها بتواند مشمول حال مهندسان و پزشکان شود.
شهاب‌الدین صدر - رییس سازمان نظام پزشکی کشور - در این مراسم نیز اعلام کرد: ثبت‌نام متقاضیان در سامانه نظام پزشکی تا پایان دهه فجر رایگان است.

    نظرات