خالق برج‌های دوقلو درگذشت

خالق برج‌های دوقلو درگذشت

www.BanaNews.irبنیانگذار و رئیس اتحادیه مراکز تجارت جهانی WTCA شنبه شب گذشته در سن ۹۰ سالگی در شهر نیویورک آمریکا دارفانی را وداع گفت.
به بنانیوز (BanaNews.ir) گای اف توزولی (Gay F. Tozzoli) که بلندترین برجهای جهان (معروف به برجهای مرکز تجارت جهانی) را در سال ۱۹۷۰ ساخت و در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ شاهد ویرانی آنها بود، شنبه شب گذشته درگذشت و مرگ او توسط مقامات اتحادیه مراکز تجارت جهانی تأیید و به رؤسای مراکز تجارت جهانی سراسر جهان اطلاع داده شد.
توزولی اتحادیه مراکز تجارت جهانی را در اوایل دهه ۷۰ میلادی تأسیس و حدود پنج دهه ریاست آن را شخصاً بر عهده داشت.
وی فعالیت کاری خود را از سال۱۹۵۰جهت تأسیس و راه اندازی مرکز تجارت جهانی آغاز کرد ولی با تلاش فراوان خود این سازمان را در شهر نیویورک تأسیس و پس از پنج دهه بیش از۳۵۰ مرکز تجارت جهانی را در حدود ۱۱۰ کشور دنیا راه اندازی کرد. او مردی بود که دنیا را از طریق تجارت جهانی تغییر داد و این کار را بیش از یک بار اجرا کرد.
توزولی به دلیل خدمات با ارزشی که به منظور ترویج صلح و دوستی بین ملل جهان از طریق توسعه مراکز تجارت جهانی انجام داد در سالهای ۱۹۹۷، ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ یعنی سه سال متوالی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد.
سازنده برجهای دوقلو
در حال حاضر غاضی ابونحیل (Ghazi Abu Nahl) ریاست هیأت مدیره اتحادیه مراکز تجارت جهانی مسئولیت این سازمان بزرگ بین المللی اقتصادی جهان را برعهده دارد.
رییس هیأت مدیره اتحادیه مراکز تجارت جهانی
مرکز تجارت جهانی (World Trade Center) با بیش از۳۵۰ مرکز در حدود۱۱۰ کشور دنیا و بالغ بر ۷۵۰ هزار سازمان و شرکت تحت پوشش خود، یکی از سازمانهای بزرگ بین المللی اقتصادی جهان است که مقر اصلی آن در شهر نیویورک آمریکاست.
برجهای دوقلوی تجارت جهانی که در سال ۲۰۰۱ با اصابت دو هواپیما تخریب و هم‌اکنون هفت برج که بلندترین برجهای نیویورک هستند در همان محل سابق در حال ساخت هستند.
مرکز تجارت جهانی ایران نیز فعالیت اجرائی خود را حدود ۲۰ سال پیش در تهران آغاز کرده و در سال ۱۳۷۵ نیز رسماً به عضویت اتحادیه مراکز تجارت جهانی در نیویورک درآمده است.

    نظرات