افتتاح بیش از ۳ هزار کیلومتر راه و خط آهن تا تیر ۹۲

افتتاح بیش از ۳ هزار کیلومتر راه و خط آهن تا تیر ۹۲

http://www.bananews.irمعاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افتتاح ۳ هزار و ۱۸۰ کیلومتر انواع شبکه های ریلی، آزادراهی، بزرگراهی و راه اصلی تا پایان سال آینده، گفت: اعتبار این پروژه ها ۵۷ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال برآورد شده است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی در گفتگو با مهر با اشاره به پروژه های راهسازی که در سال آینده به افتتاح می رسند، گفت: تا تیرماه سال آینده ۳ هزار و ۱۸۰ کیلومتر انواع شبکه های ریلی، آزادراهی، بزرگراهی و راه اصلی به افتتاح می رسد که اعتبار این پروژه ها ۵۷ هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال برآورد شده است.
وی با اشاره به اجرای این پروژه ها، اظهار داشت: برخی از این پروژه ها شامل بزرگراه کمربندی شرقی کرمانشاه، بزرگراه کنار گذر شرقی اهواز، باند دوم بزرگراه پل سفید - قائم شهر و آزاد راه پل زال - اندیمشک است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به آزادراه پل زال - اندیمشک، تصریح کرد: برای این آزادراه ۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که از این رقم، ۱۲۰ میلیارد تومان از سوی وزارت راه و شهرسازی و ۱۲۰ میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذار پرداخت می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: راه اصلی باب انار - سروستان، راه‌آهن نهاوند - کرمانشاه و خط آهن قزوین- رشت حدفاصل قزوین- روشان هم از دیگر پروژه‌هایی است که تا پایان تیر ۱۳۹۲ به بهره‌برداری می‌ رسد.

    نظرات