خانه‌های مناسب کمترین قدرت خرید مسکن

خانه‌های مناسب کمترین قدرت خرید مسکن

http://www.bananews.irکارشناسان مسکن معتقدند: رشد حداقل قیمت خانه‌های آماده فروش در دو ماهه اخیر، بازار مسکن را به سمت و سوی تازه‌ای هدایت کرده است؛ به همین دلیل خریداران مصرفی ملک که در چند ماه اخیر با وجود نوسان قیمتی موفق به خرید نشده‌اند برای حفظ ارزش پس‌انداز خود ترجیح می‌دهند انتخاب‌های خود را به سوی خانه‌های دارای وام سوق دهند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اگر شما هم در آن دسته از خریداران مصرفی مسکن قرار دارید که تا چند ماه پیش با جمع و جور کردن پس اندازهای اندک خود تصور می‌کردید می‌توانید آپارتمانی کوچک در گوشه‌ای از پایتخت بخرید و حالا خرید شما با افزایش قیمت ها همراه شده، بهتر است به جای حذف گزینه خرید ملک به سمت آپارتمان‌های کوچک که دارای وام هستند بروید. تا به این ترتیب به توصیه کارشناسان مسکن بتوانید ارزش پول خود را در بازه زمانی حفظ کنید.
اگر چه ممکن است در زمان کنونی نسبت به چند ماه قبل متراژ واحدی که در لیست انتخابی شما قرار دارد کوچک تر شده باشد، اما با توجه به اینکه اکثریت این واحدها دارای وام هستند به گفته برخی از کارشناسان مسکن این وام می‌تواند «دنده کمکی» خوبی در قدرت خرید شما به حساب آید.
به عنوان مثال واحدی ۴۸ متری در محدوده تهرانپارس از سوی مالک با قیمت کل ۱۷۵ میلیون تومان برای فروش پیشنهاد شده است که ۱۲۰ میلیون تومان نقدی، ۳۵ میلیون تومان آن رهن و ۲۰ میلیون تومان مشمول وام است.
واحد دیگری در محدوده خیابان کارگر با ۴۶ متر مربع زیربنا متری یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان از سوی مالک قیمت‌گذاری شده است و دارای ۱۴ میلیون تومان وام است.
به گفته کارشناسان بازار مسکن چنین واحدهایی برای افرادی که نمی توانند بودجه خرید خانه خود را هر چند اندک افزایش دهند گزینه مناسبی در شرایط فعلی خواهد بود.

    نظرات