مرگ هزار و ۵۱۷ کارگر در حوادث ناشی از کار

مرگ هزار و ۵۱۷ کارگر در حوادث ناشی از کار

http://www.bananews.irپزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری هزار و ۵۱۷ نفر در کشور بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد متوفیات حوادث کار یکهزار و ۳۳۱ نفر بود، ۱۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در ۱۰ ماهه امسال هزار و ۴۹۷ مرد و ۲۰ زن بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست داده اند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده به دلیل حوادث کار در مدت مشابه سال قبل هزار و ۳۱۳ نفر و تعداد زنان فوت شده ۱۸ نفر بود.

بر اساس این گزارش در ۱۰ ماهه امسال استانهای تهران با ۲۰۷ فوتی، اصفهان با ۱۲۵ فوتی و خراسان رضوی با ۹۴ فوتی بیشترین و استانهای خراسان جنوبی با ۵ فوتی، چهارمحال و بختیاری با ۷ فوت و زنجان و کهگیلویه و بویراحمد هر کدام با ۱۰ فوتی کمترین مرگ حوادث ناشی از کار را داشته‌اند.

در این گزارش آمده است: در ۱۰ سال گذشته، کمترین میزان مرگ ناشی از حوادث کار با ۴۶۱ فوتی در سال ۱۳۸۱ و بیشترین این آمار با هزار و ۵۰۸ فوتی در سال ۱۳۹۰ گزارش شده‌است.

بنابراین گزارش، مرگ ناشی از حوادث کار طی یک دهه گذشته تنها در سال ۱۳۸۸ با کاهش ۱۷٫۴ درصدی مواجه بوده و در باقی موارد با افزایش این آمار مواجه بودیم.

همچنین بر اساس آمارهای موجود به طور معمول به ترتیب سقوط از بلندی، اصابت اجسام سخت، برق‌گرفتگی، سوختگی و کمبود اکسیژن بیشترین دلایل مرگ بر اثر حوادث کار هستند.

    نظرات