ساماندهی فاضلاب اشتهارد ضروری است

ساماندهی فاضلاب اشتهارد ضروری است

http://www.bananews.irفرماندار اشتهارد گفت: بارش باران و تگرگ بحران عدم ساماندهی فاضلاب اشتهارد را تشدید می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل اینانلو در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: با وزش باد بوی بد فاضلاب شهرک صنعتی اشتهارد به سمت شهر اشتهارد هدایت می‌شود و این مساله مزاحمت زیادی را برای اهالی این منطقه ایجاد می‌کند.

وی افزود: مردم از هر مسئولی که به اشتهارد می‌آید، درخواست می‌کنند به این مسئله رسیدگی شود و تحمل این معضل برای مردم منطقه طاقت فرسا شده است و بارش باران و تگرگ بحران عدم ساماندهی فاضلاب اشتهارد را تشدید می‌کند.

فرماندار اشتهارد اظهارکرد: شهرک صنعتی اشتهارد یکی از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور است که رونق اقتصادی و پیشرفت برای استان البرز به همراه داشته است.

اینانلو با بیان اینکه تا سال ۶۸ شهرک صنعتی اشتهارد منطقه بسته‌ای بود، گفت: احداث شهرک صنعتی کار مقدسی بود که برای منطقه اشتهارد صورت گرفت و این منطقه را از حالت کویری و بسته بودن خارج کرده است.

وی تصریح کرد: اشتهارد به قصد این احداث شد که شرکت‌های آلاینده تهران در فاصله ۱۲۰ کیلومتری مستقر شوند این در صورتی بود که زیر ساخت‌های آن ایجاد شود ولی تا۱۰ سال هیچ تصفیه خانه‌ای برای مدیریت شهرک وجود نداشت.

وی با بیان اینکه تا ۱۰سال پیش شهرک صنعتی اشتهارد تصفیه خانه‌ای نداشت اظهار کرد: این تصفیه خانه هم اکنون جوابگوی این تعداد واحد صنعتی نیست و طرح توسعه‌ای برای آن پیش بینی شده که هم اکنون در حال اجراست تا سیستم فاضلاب صنعتی این شهرک به استانداردهای زیست محیطی برسد.

وی در پایان با بیان اینکه این فاضلاب ارزشمند است، ابراز داشت: این فاضلاب برای مصارف کشاورزی، فضای سبز قابل استفاده است.

    نظرات