ساخت تونل به موازات مترو باید پیگیری شود

ساخت تونل به موازات مترو باید پیگیری شود

http://www.bananews.irیک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ساخت تونل در کنار احداث ایستگاه‌های مترو در شهر تهران باید به موازات هم پیگیری شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید بهلول حسینی در گفت‌وگو با ایسنا خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد به راحتی نتوان در مورد اولویت مترو نسبت به تونل و میزان تاثیرگذاری آن در بهبود ترافیک و حمل و نقل شهری سخن گفت؛ چرا که پارامترهای مختلفی در مورد آنها وجود دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد خودروهای کشور حدود دو برابر نرم جهانی است و با توجه به این مشکل لزوم احداث تونل و تعریض اتوبان‌ها در کلان‌شهری مثل تهران به شدت احساس می‌شود و در مجموع احداث تونل‌های مانند نیایش، توحید و رسالت در بهبود ترافیک کاری مثبت و تاثیرگذار بوده است و می‌تواند در آینده نیز با توجه به هزینه نسبتا پایین سوخت در کشورمان و نورنمای افزایش خودرو در کلان‌شهرها به حمل و نقل وترافیک شهری کمک کند.

حسینی با اشاره اظهار نظر رییس شورای شهر تهران در مورد اینکه توجه به مترو مهمتر از ساخت تونل است گفت: در مورد تونل نیایش شاید عده‌ای بر این عقیده باشند که ادامه مسیر آن بر روی طبقه دوم اتوبان صدر با توجه به هزینه بالای آن اولویت نداشته باشد که در این مورد نیز کار کارشناسی ضروری است و نمی‌توان اظهار نظر قاطعی صورت گیرد.

وی در پایان تاکید کرد: ساخت تونل در صورت جانمایی و مطالعات درست برای محل احداث و همچنین اتخاذ تصمیماتی برای کاهش هزینه در کنار ساخت مترو فعالیت موثر و مطلوب برای کاهش بار ترافیکی است و در مجموع ساخت آن عملکرد قابل قبولی در مدیریت شهری بوده است.

    نظرات