آمادگی دستگاه‌های مسئول برای مقابله با وقوع حوادث طبیعی احتمالی در نوروز

آمادگی دستگاه‌های مسئول برای مقابله با وقوع حوادث طبیعی احتمالی در نوروز

http://www.bananews.irرییس سازمان مدیریت بحران کشور از آمادگی دستگاه‌های مسئول برای مقابله با وقوع حوادث طبیعی احتمالی در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، حسن قدمی در حاشیه ششمین و آخرین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور در سال جاری که با حضور ۱۵ نفر از معاونان وزارتخانه‌های مرتبط با امر مدیریت بحران برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه احتمال وقوع حوادث طبیعی در تمامی ایام سال وجود دارد و از آنجا که به دلیل کثرت سفر در ایام نوروز دستگاه‌هایی همچون هلال احمر و ناجا بیشتر مشغول خدمت رسانی در جاده‌ها به مسافران نوروزی هستند، مقرر شد که آمادگی لازم برای مدیریت بحران در جریان حوادث طبیعی احتمالی پیش بینی شود و از این موضوع غفلت نشود.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی همچون اورژانس، پلیس راهور، ناجا و هلال احمر نهادهای اصلی خدمت رسانی در حوادث هستند که آمادگی لازم برای مقابله با حوادث طبیعی را باید احراز کنند.

وی از بررسی موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها در جلسه امروز خبر داد و گفت: یکی از معضلات اصلی انجام ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم رودخانه‌ها که در جلسه امروز بر ضرورت جلوگیری از این اقدام در آینده تاکید شد چرا که یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در وقوع سیل تجاوز به حریم رودخانه‌ها و عدم رایروبی به موقع انهار است.

قدمی در پاسخ به سوالی درباره بودجه سازمان مدیریت بحران در سال آینده هم گفت: پیشنهادهایی از کارگروه‌های مجموعه ستاد مدیریت بحران جمع آوری شده که البته نیازمند بررسی بیشتر است اما انتظار می‌رود که بودجه سال آینده هم همچون سال جاری رقمی معادل ۸۷۰۰ میلیارد تومان باشد.

    نظرات