راهکار کنترل قیمت مسکن

راهکار کنترل قیمت مسکن

http://www.bananews.irیک کارشناس مسکن تاکید کرد: برای کنترل قیمت مسکن باید هزینه‌های جانبی کنترل شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدعلی پورشیرازی در گفت‌وگو با ایسنا وضعیت قیمت مسکن در سال آینده را با شیب ملایم افزایشی عنوان کرد و گفت: ادامه روند افزایشی قیمت مصالح ساختمانی و هزینه‌های جانبی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت مسکن دارد.

وی اظهار کرد: نوسانات قیمت آهن، سیمان و دیگر مصالح ساختمانی توانسته بخش قابل توجهی از افزایش قیمت‌ها را به خود اختصاص دهد.

این کارشناس با اشاره به افزایش قیمت کلیه اقلام مصرفی در کشور، بیان کرد: قیمت مسکن نیز از سال گذشته و ابتدای امسال رشد چشمگیری داشته است؛ به گونه‌ای که هر کس با هر قیمتی خانه خود را به فروش می‌گذارد.

‌پورشیرازی با اشاره به افزایش قیمت مصالح و هزینه‌های جانبی قیمت مسکن، گفت: برخی آرام کردن بازار مسکن را با افزایش ساخت و سازها ممکن می‌دانند اما باید در نظر داشت که در کمترین زمان، ساخت یک ساختمان حداقل دو سال زمان می‌برد و تخریب آن در یک یا دو روز ممکن است که نشان‌دهنده زمان بر بودن جایگزینی هر خانه است.

این کارشناس مسکن معتقد است: برای کنترل قیمت باید کارشناسان واقعی این حرفه به صورت تخصصی فعالیت کنند.

به گفته پورشیرازی در حالیکه بارها تاکید شده بخش مسکن با ۲۶۰ حرفه دیگر مرتبط است و نوسان قیمت هر یک بر دیگری تاثیر می‌گذارد، در بیشتر کشورها ابتدا حواشی مسکن کنترل و سپس قیمت مسکن آرام می‌شود.

    نظرات