شهر ری سال آینده هم جدا نمی‌شود

شهر ری سال آینده هم جدا نمی‌شود

http://www.bananews.irدر حالی که اجرای حکم جدایی شهرری از تهران منوط شده به انتخابات سال آینده شورای‌شهر و تشکیل شورای‌شهر مستقل برای شهرری، رییس شورای‌شهر تهران سند جدیدی را رو کرده که نشان می‌دهد شهرداری‌تهران برای سال ۹۲ هم قصد ندارد منطقه‌۲۰ را واگذار کند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهدی چمران از قرار گرفتن هزینه‌و درآمد شهرری در بودجه سال آینده شهرداری تهران خبر داده و گفته است: برای شهرری به عنوان یکی از مناطق ۲۲گانه شهر تهران، ردیف مستقل در بودجه شهرداری پیش‌بینی کرده‌ایم و با تصویب آن در شورا، هر نوع فکر در خصوص تجزیه منطقه ۲۰ را از ذهن دور کرده‌ایم.

چمران همچنین به «ایسنا» افزود: اهالی شهرری جزو تهرانی‌های اصیل هستند و شورای شهر اصلا فکر تجزیه احتمالی ری در سال آینده را نمی‌کند و به همین خاطر برای این منطقه هم بودجه تصویب شده است.
وی با بیان اینکه جدایی ری از تهران با پیگیری اعضای شورای شهر و ابطال حکم انتصاب شهردار ری، فعلا متوقف شده است، ابراز امیدواری کرد که در سال آینده هم این جدایی صورت نگیرد.
چمران در پاسخ به اینکه در صورت اصرار دولت بر جدایی ری، سرانجام بودجه منطقه ۲۰ چه می‌شود؟ به «ایسنا» گفت: در این صورت شورای شهر بعدها در این باره تصمیم می‌گیرد.
حسن بیادی، نایب رییس شورای شهر تهران هم با تاکید بر اینکه جدایی ری از تهران فعلا منتفی شده است، گفت: اگر این جدایی در سال آینده رخ دهد، شهرداری تهران بودجه‌ای در اختیار منطقه ۲۰ قرار نمی‌دهد و ردیف پیش‌بینی شده برای این منطقه هم در میان سایر مناطق پایتخت توزیع خواهد شد.

    نظرات