خبرهای جدید نیکزاد از مسکن ویژه و مهر

خبرهای جدید نیکزاد از مسکن ویژه و مهر

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت ساخت و تحویل واحدهای مسکن مهر و شرایط ثبت‌نام و قیمت زمین مسکن ویژه توضیح داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد نیکزاد در حاشیه مراسم افتتاح ۱۱ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر استان تهران، در پاسخ به ایسنا مبنی بر مشخص شدن قیمت زمین مسکن ویژه، گفت: قیمت مقطوع این زمین‌ها مشخص شده است که ۳۰ درصد آن به صورت نقدی و ۷۰ درصد باقی‌مانده با تقسیط ۹ درصد سود دریافت می‌شود.

وی تاکید کرد: بنا به درخواست رییس‌جمهور نباید قسط ماهانه این واحد‌ها بیش از یک میلیون تومان باشد.

وزیر راه و شهرسازی درباره تسهیل شرایط ثبت‌نام مسکن ویژه نیز اظهار کرد: شرایط ثبت‌نام به همان روال قبل است و سود پیمانکار در دست مردم می‌ماند. همچنین ۳۰ درصد پول زمین گرفته می‌شود و ۷۰ درصد دیگر نیز در زمان تحویلف تقسیط می‌شود.

نیکزاد گفت: ۲۰۰۰ واحد مسکن مهر پاکدشت توسط رییس‌جمهور افتتاح شده بود و امروز ۳۰۰۰ واحد دیگر افتتاح شد.

وی اظهار کرد: قرار است تا پایان دولت دهم و در شش ماهه نخست سال ۹۲ نیز ۳۰۰۰ واحد باقی‌مانده در پرند، پردیس، اندیشه و دیگر شهرستان‌های استان تهران افتتاح شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از میان چهار میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر که باید ساخته شود تاکنون دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد واگذار شده است.

نیکزاد افزود: ۷۵ درصد از این واحد‌ها در فضای شهری و روستایی به بهره‌برداری رسیده است.

وی تاکید کرد: مسکن مهر در دولت نهم آغاز شده و در دولت دهم به پایان می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ادامه‌ی فعالیت‌های مسکن مهر در دولت بعدی، گفت: همان‌طور که کشور ۱۰ دولت را تجربه کرده و همه به مسکن توجه داشته‌اند و ۳۳ درصد از سبد تورم در مسکن است، مسکن مهر در دولت بعدی ادامه دارد.

نیکزاد ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با الگوهای ایرانی _ اسلامی ساخت‌وساز‌ها ادامه یابد.

    نظرات