آب سد لتیان رهاسازی شد

آب سد لتیان رهاسازی شد

http://www.bananews.ir/مدیر امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد لتیان از رهاسازی آب این سد خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی اصغری گفت: با تکمیل شدن مخزن ۷۵ میلیون مترمکعبی سد لتیان در هفته گذشته و از روز ۱۴ فروردین ماه با باز شدن دریچه سد، آب در ابتدا به میزان دو تا سه مترمکعب بر ثانیه رهاسازی شده و به تدریج در روزهای اخیر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه مخزن سد لتیان همچنان از آب پر است، اظهار داشت: در زمان حاضر آب جاری شده از سد لتیان به طور متوسط ۱۰ مترمکعب برثانیه است که همچنان به سمت پایین دست سد جریان دارد و انتظار می رود با تشدید بارش های بهاره،‌ در روزهای آینده افزایش یابد.

وی با بیان اینکه میزان بارش ها در حوزه سد لتیان با آغاز سال جدید، افزایش یافت و همین امر موجب بالا آمدن سطح آب دریاچه سد و سرریز شدن آن شد، تصریح کرد: باز شدن دریچه سد افزون بر تنظیم آب موجود در پشت سد و کاهش فشار به بدنه و ساختمان سد، سبب خروج رسوب های جمع شده می شود و در سلامت سد نیز نقش مهمی ایفا می کند.

مدیر امور نظارت بر بهره برداری و نگهداری سد لتیان در پایان با بیان اینکه در زمان سرریز شدن آب از سد، مناطق پایین دست و حاشیه رودخانه با خطرهایی مواجه خواهند شد، تاکید کرد:‌ گردشگران و مردم محلی باید از رودخانه و حریم آن فاصله گرفته و به علایم هشداردهنده توجه و جوانب احتیاط را رعایت کنند.

سد بتنی لتیان با ارتفاع ۱۰۷ متر از پی، در ۲۰ کیلومتری شمال شرق تهران و بر روی رودخانه جاجرود احداث شده است.

    نظرات