حضور تمام وقت مهندسان در پروژه‌های ساختمانی اجباری می‌شود

حضور تمام وقت مهندسان در پروژه‌های ساختمانی اجباری می‌شود

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام اجرای ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی در سال جاری، گفت: با اجرای این قانون، از حوادث گودبرداری کاسته می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علیرضا جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایسنا ضمن بیان اینکه ماده ۳۳ ابعاد مختلفی دارد که باید به طور کامل اجرایی شود، افزود: با اجرای این قانون حضور چهار مهندس در حوزه‌های معماری، اجرای سازه‌ای، برق و تاسیسات در هر پروژه ساختمانی اجباری خواهد بود.

وی که مسوولیت سازمان نظام مهندسی استان تهران را نیز بر عهده دارد، حوادث و سوانح گودبرداری را انگشت‌شمار توصیف و تاکید کرد که این موضوع نباید تلاش مهندسان را زیر سوال ببرد.

حضور تمام وقت مجریان ذیصلاح در پروژه‌های ساختمانی اجباری می‌شود

جعفری خاطر نشان کرد: با اجرای ماده ۳۳، مجریان ذیصلاح که دارای کارت مجری هستند و تایید صلاحیت آنها توسط سازمان نظام مهندسی صورت گرفته است، باید در پروژه‌های ساختمانی به صورت تمام وقت حضور داشته باشند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران به نظر مثبت شهردار تهران درباره اجرای این ماده قانونی هم اشاره کرد و گفت: با حمایت شهرداری تهران و همکاری سازمان نظام مهندسی، ماده ۳۳ امسال اجرایی خواهد شد و به این ترتیب شاهد کاهش و به مرور حذف حوادث گودبرداری خواهیم بود.

    نظرات