گودبرداری غیراصولی ۳ خانواده را بی‌خانمان کرد

گودبرداری غیراصولی ۳ خانواده را بی‌خانمان کرد

http://www.bananews.ir/سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ریزش یک ساختمان سه طبقه مسکونی در مجاورت یک زمین در حال گودبرداری در محدوده افسریه خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام وقوع یک مورد حادثه ریزش آوار در ساعت ۱۵:۴۵ روز چهارشنبه به سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش‌نشانان دو ایستگاه ۱۵ و ۲۴ را به همراه گروه نجات ۶ به محل حادثه واقع در افسریه خیابان چهلم اعزام کرد.

وی اضافه کرد: آتش‌نشانان پس از حضور در محل، متوجه شدند که در ضلع شرقی یک قطعه زمین در حال گودبرداری به مساحت ۱۲۰ مترمربع، ساختمان سه طبقه مسکونی قرار دارد که نیمی از آن تخریب شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه سه خانواده در طبقات این ساختمان مسکونی زندگی می‌کردند، به ایسنا گفت: خوشبختانه در جریان وقوع حادثه، دو خانواده در ساختمان حضور نداشته و تنها یک مرد به همراه پسر خردسالش در ساختمان حاضر بودند که آسیبی نیز به آنان وارد نشد.

ملکی با اشاره به اقدامات آتش‌نشانان در محل، اظهار کرد: عوامل آتش‌نشانی پس از اطمینان از عدم وجود ساکنان ساختمان در زیر آوار و ایمن‌سازی محل، در ساعت ۱۷ به عملیات خود خاتمه داده و محل حادثه را به عوامل شهرداری تحویل دادند.

وی علت ریزش این ساختمان سه طبقه مسکونی را گودبرداری غیراصولی در زمین مجاور آن اعلام کرد و گفت: هفته گذشته کارشناسان سازمان آتش‌نشانی با حضور در این محل، نسبت به ناایمن بودن محل در حال گودبرداری، توصیه‌ها و هشدارهای لازم را به شکل مطلوب به مالک و پیمانکار اعلام کرده بود.

    نظرات