نرخ تبدیل ودیعه و اجاره مسکن ثابت می‌ماند

نرخ تبدیل ودیعه و اجاره مسکن ثابت می‌ماند

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از ثابت ماندن نرخ پرداختی ۳۰ هزار تومان معادل هر یک میلیون تومان ودیعه مسکن در سال جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی‌خسروی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در بخش اجاره واحدهای مسکونی هر یک میلیون تومان به عنوان ودیعه معادل پرداختی ماهانه ۳۰ هزار تومان در نظر گرفته می‌شود که این نرخ در سال جاری همچنان ثابت می‌ماند.

وی افزود: به دلیل اینکه این محاسبه شاخصی برای تعیین قیمت‌ اجاره بهای وحدهای مسکونی محسوب می‌شود، اجازه تغییر در این محاسبه را نمی‌دهیم و هرگونه افزایش یا تغییری در این زمینه بازار را مختل می‌کند.

به گزارش ایسنا؛ در بخش رهن و اجاره واحدهای مسکونی، هر یک میلیون تومان مبلغ رهن معادل ۳۰ هزار تومان پرداختی اجاره ماهانه لحاظ می‌شود اما با توجه به افزایش نرخ تورم و افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی طی یکی - دو سال اخیر در برخی موارد این مبلغ از سوی مالکان بیشتر در نظر گرفته می‌شود و در برخی موارد در بازار اجاره معادل پرداختی هر یک میلیون تومان را ۴۰ هزار تومان درنظر می‌گیرند که به گفته رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک افزایش یا تغییری در این زمینه بازار را مختل می‌کند.

    نظرات