تابستان، فصل ثبات بازار مسکن؟

تابستان، فصل ثبات بازار مسکن؟

http://www.bananews.ir/نایب رییس کانون سراسری انبوه‌سازان معتقد است: تا زمان تثبیت نرخ ارز و مشخص نشدن قیمت تثبیت شده مسکن از سوی دولت، روند افزایشی قیمت ادامه دارد و فصل تابستان بازار مسکن به ثبات می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مجتبی بیگدلی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۷۰درصد اشتغال کشور زیر مجموعه بنگاه اقتصادی مسکن کشور است و باید بخش خصوصی برای پیشرفت بیشتر وارد این بنگاه بزرگ شود.

وی در پاسخ به راه حل کنترل بازار مسکن در ماه‌های پیش رو، گفت:‌ با پایین آمدن نرخ ارز و تثبیت قیمت‌ها برای مصرف کننده و کارآفرین، می‌توان بازار مسکن را آرام کرد.

بیگدلی با اشاره به تاثیرگذاری همه عوامل افزایش قیمت اعم از واردات مصالح ساختمانی، تصریح کرد: باید قیمت شاخص مصالح قبل از هر افزایش قیمتی با قیمت واحد مسکونی تثبیت شود.

این کارشناس مسکن وضعیت فعلی بازار مسکن را این‌گونه توصیف کرد: طی یکی - دو سال اخیر نوسانات نرخ ارز و وضعیت بازار به سمتی پیش رفت که عده‌ای برای کسب سود به سمت بازار ارز رفتند و فضای مسکن و اقتصاد کشور دچار مشکلاتی شد.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه صنعت ساختمان کشور حداقل سه برابر صنعت نفت عمر دارد و ۷۰درصد اشتغال کشو زیر مجموعه این بنگاه است، ضروریست برای فعال شدن این بنگاه اقتصادی و ورود پر رنگ‌تر بخش خصوصی اقدام شود تا بازار مسکن رونق گیرد.

    نظرات