همه چیز درباره مسکن ویژه تهران

همه چیز درباره مسکن ویژه تهران

http://www.bananews.ir/طرح روی میز مسکن ویژه تهران از سال۹۰ در نهایت خرداد ماه ۹۱ وارد فاز عملیاتی شد و شهریور همان سال بود که کار ساخت و ساز با ثبت‌نام اولیه ۲۰۰۰ واحد آغاز شد و اکنون پس از گذشت هشت ماه از شروع ساخت، قیمت هر متر مربع از واحدهای این پروژه دو و نیم تا سه میلیون تومان اعلام شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) تهرانسر به عنوان اولین سایت مسکن ویژه تهرانی‌ها است که متقاضیان آن تاکنون دو قسط ۲۰ میلیون تومانی پرداخته‌اند و خرداد ماه باید قسط سوم خود را واریز کنند.

تنزل برج‌های ۱۵ طبقه به ساختمان ۵ طبقه

طراحی‌های اولیه برای ساخت مسکن ویژه در سایت تهرانسر احداث ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ واحد مسکونی بود اما پس از بازدیدها و برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر به جهت قرار گرفتن این واحدهای مسکونی در مسیر خطوط هوایی، طرح ساختمان‌ها از برج ۱۵ طبقه به پنج طبقه کاهش یافت و طبق آنچه مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرده است ۲۶۰۰ واحد در این سایت ساخته خواهد شد که متراژ هر واحد ۱۰۵ متر مربع در نظر گرفته شده است.

به گفته فریبرز واحدی اکنون ۱۸۶۸ متقاضی در دو مرحله ثبت‌نام مسکن ویژه مدارک خود را تکمیل و دو قسط واریز کرده‌اند.

متقاضیان واحدهای ۲۵۰ میلیون تومانی سایت تهرانسر باید طی یکسال مبلغ ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت کرده و پس از آن مبلغ باقی‌مانده را به صورت اقساط ماهانه و با دستور وزیر مسکن، کمتر از یک میلیون تومان در ماه و در مدت ۱۲ سال بپردازند.


تحویل واحدها از خردادماه امسال

این در حالی است که ۴۰ درصد از زمین ۳۵ هکتاری تهرانسر در حال ساخت و ساز است و مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران از تحویل برخی واحدها در خرداد ماه و تحویل مابقی آنها در مهرماه خبر داده است؛ با این حساب متقاضیانی که خرداد واحد خود را تحویل می‌گیرند ۶۰ میلیون تومان از مبلغ را پرداخت خواهند کرد.

تعیین واحدها بر اساس خوش حسابی متقاضیان

به گفته فریبرز واحدی تعیین واحدها و تحویل آن بر اساس خوش حسابی متقاضیان است.

همچنین طبق اعلام اداره راه و شهرسازی استان تهران به متقاضیان واحدهای مسکن ویژه تهران مهلت دو هفته‌ای برای ثبت‌نام و تکمیل مدارک‌ داده شده و پس از دو هفته سایت ثبت‌نام مسکن ویژه بسته می‌شود.

اولویت ثبت‌نام با مردم عادی

فریبرز واحدی گفت: تاکنون بسیاری از ارگان‌ها و سازمان‌ها خواستار خرید این واحدها برای کارمندان‌شان بودند اما اولویت ما برای مردم عادی است و ارگان‌ها می‌توانند به شهرهای جدید اطراف تهران همچون پرند و پردیس مراجعه کنند.

خرید و فروش مسکن ویژه تهران، ممنوع

در حالی که برخی متقاضیان به دلیل قیمت مناسب‌تر این واحدها و پرداخت اقساطی مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان در این سایت ثبت‌نام کرده‌اند، مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرد: این واحدها همچون مسکن مهر، ممنوعیت خرید و فروش دارند.

شرایط و مدارک لازم برای ثبت‌نام

از جمله مهمترین شرایط و ویژگی‌های مشمولان دریافت واحد مسکن ویژه تهران، فاقد خانه بودن، سکونت پنج سال اخیر در تهران، نداشتن سابقه استفاده از تسهیلات و وام بانکی دولتی و سرپرست خانوار بودن، است.

    نظرات