سکان قیمت مسکن دست فروشنده ها

سکان قیمت مسکن دست فروشنده ها

http://www.bananews.ir/چرخ اداره بازار مسکن این روزها چه از لحاظ خرید چه از بابت اجاره، به اصطلاح تحت فرمان فروشنده‌ها و موجران می‌چرخد و طبق گفته متقاضیان بازار مسکن (خریداران یا مستاجران ) و حتی بنگاهداران مسکن، نوسانات قیمت در بازار مسکن و گران فروشی‌ها و رفتارهای غیرمعقول مالکان مربوط به اتحادیه املاک و رییس اتحادیه نمی‌شود؛ چراکه وضعیت فعلی بازار مسکن طوری است که هر مالکی سعی دارد خواسته و انتظار خود را مطرح و در نهایت برآورده کند و رفتار این چنینی این دسته از افراد در بازار مسکن باعث شده است تا کنترل بازار از دست اتحادیه املاک و سایر مسوولان خارج شود.

بازار مسکن صاحب ندارد !؟
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یکی از مشاوران املاک فعال در جنوب تهران در رابطه با وضعیت کنونی بازار مسکن به دنیای اقتصاد گفت: در حال حاضر بازار مسکن حالت بلاتکلیفی دارد.
وی در ادامه افزود: شرح حال حجم معاملات و قیمت‌های پیشنهادی فروش در ابتدای سال‌جاری گویای این مساله است که بازار مسکن امسال قدرت جذب خریداران همچون سال‌های قبل را ندارد. البته این موضوع به این منظور نیست که بازار مسکن سال گذشته این وقت از سال از اوضاع و احوال خوبی برخوردار بود. اما با گذشت هر سال وضعیت بازار مسکن به خصوص در بخش خرید و فروش با افت متقاضی مواجه می‌شود.
تیموری درباره تعداد معاملات خرید و فروش در ۴۰ روز گذشته اظهار کرد: اکنون قیمت هر متر مربع واحد نوساز در مناطقی حدود ۳ میلیون تومان پیشنهاد می‌شود و با گذشت ۴۰ روز از ابتدای سال هنوز یک معامله فروش هم به ثبت نرسانده‌ایم.
وی درباره وضعیت اجاره‌بهای واحدهای مسکونی نیز خاطرنشان کرد: نرخ‌های اجاره نیز چند درصدی با نوسان مواجه شده است.
این مشاور املاک در پایان تاکید کرد: اکنون در بازار مسکن قیمت‌ها معین نیستند، زیرا ممکن است کمتر از یک هفته مالکان قیمت‌های پیشنهادی خود را تغییر ‌دهند.
بنگاه و اتحادیه مقصر نیستند
در خیابان وحدت اسلامی یکی از فعالان بازار مسکن به «دنیای اقتصاد» گفت: با ۳۰ سال سابقه کاری در بنگاه املاک با چنین روزهای کسادی در بازار مسکن رو به رو نشده بودم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: بازار مسکن امروز به جایی رسیده است که نه بنگاه‌های املاک و نه اتحادیه املاک مقصر است، زیرا همه مسائل به مالکان (فروشنده‌ها یا موجران) مربوط می‌شود.
گوهری همچنین تصریح کرد: الان یک واحد نوساز مسکونی در خیابان وحدت اسلامی بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. روزی ارزش هر متر مربع ملک کلنگی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود حال به ۴ میلیون تومان، شاید هم بیشتر افزایش پیدا کرده است.
این بنگاهدار در ادامه به این امر اشاره کرد: ما بنگاهداران هم مجبور به ارائه چنین واحدهایی به بازار هستیم، زیرا اگر با مالکان بر سر قیمت بحث کنیم آنها بدون معطلی واحدشان را به بنگاه دیگری می‌سپارند.

    نظرات