تکمیل زیرساخت‌های شهرک مسکونی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس

تکمیل زیرساخت‌های شهرک مسکونی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان آخرین پیگیری‌ها و اقدامات صورت گرفته برای رفع نیازهای زیرساختی و روبنایی شهرک مسکن مهر پیامبر اعظم (ص) بندرعباس را تشریح کرد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، مهندس مهدی زندیه وکیلی در این رابطه اظهار کرد: در بحث روبناها و پیش نیازهای مورد نیاز سکونت متقاضیان در شهرک پیامبر اعظم(ص) پیگیری‌ها و اقداماتی انجام شده که از جمله آن احداث یک واحد پاسگاه انتظامی و یک باب درمانگاه با پیشرفت فیزیکی حدود ۴۰ درصد در حال اجراست.

وی ادامه داد: در بحث احداث مراکز آموزشی نیز ساخت ۸ باب مدرسه در شهر بندرعباس، جزو تعهدات اداره کل راه و شهرسازی بوده که تکمیل ۶ باب آن تا مرحله اسکلت و سقف به پایان رسیده و ساخت ۲ باب دیگر نیز رو به اتمام است. زندیه وکیلی بیان کرد: همچنین طبق اعلام نیاز اداره کل نوسازی مدارس استان، ساخت تعداد ۵ باب از این مدارس پس از مرحله سقف و اسکلت تا مرحله احداث کامل ساختمان با تامین مالی توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام شده است. مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان همچنین از دریافت طرح اولیه شبکه گاز و تلفن ثابت برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک پیامبر اعظم(ص) خبر داد و افزود: این طرح‌ها در دست بررسی کارشناسی قرار دارد که با اعلام آمادگی شرکت‌های گاز و مخابرات، عملیات اجرایی این دو شبکه نیز کلید خواهد خورد. وی گفت: از سوی دیگر، یک مجتمع تجاری نیز در این شهرک با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصدی در دست ساخت می‌باشد که با بهره برداری از آن، مایحتاج عمومی ساکنان این شهرک تامین می‌شود. زندیه وکیلی با بیان اینکه تاکنون در هرمزگان سه مرحله افتتاح پروژه‌های مسکن مهر با حضور مقامات عالی کشوری و استانی صورت گرفته است، یادآور شد: در مجموع ۲۳ هزار واحد در شهرهای بالا و زیر ۲۵ هزار نفر، بافت فرسوده و پروژه‌های خودمالکین به بهره برداری رسیده و تحویل متقاضیان شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای تکمیل حدود ۶هزار واحد دیگر مسکن مهر در استان تا پیش از هفته دولت امسال (شهریورماه) صورت پذیرفته است.

    نظرات