جدیدترین وضعیت بازار خودرو تشریح شد

جدیدترین وضعیت بازار خودرو تشریح شد

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو کشور جدیدترین وضعیت بازار خودرو از نظر سطح قیمتی و میزان تقاضا را تشریح کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسن زمانی افشار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: رکود بازار خودرو به ویژه در حوزه خودروهای وارداتی همچنان ادامه دارد.

وی با بیان این‌که هفته گذشته با اعلام قیمت رسمی خودروهای داخلی نرخ این محصولات در بازار آزاد بین پنج تا ۱۰ درصد دیگر کاهش یافت، خاطرنشان کرد: بیشترین میزان کاهش در خودروی پژو ۲۰۶ رخ داده است.

زمانی افشار ادامه داد: در این شرایط خرید و فروش چندانی در بازار صورت نمی‌گیرد. البته طبق یک عرف عمومی مصرف‌کنندگان ایرانی معمولا از خرید کالاهایی که قیمت آن‌ها در حال کاهش است خودداری می‌کنند.

وی ادامه داد: طبق همین عرف در صورت صعودی شدن قیمت خودروهای داخلی در بازار خرید این محصولات از سوی مردم به ویژه با هدف فروش مجدد و کسب سود آغاز خواهد شد.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو کشور افزود: البته پیش‌بینی ما این است که جهت کلی قیمت‌ها در بازار خودروهای داخلی همچنان نزولی خواهد بود مگر آن‌که اتفاق دیگری در این حوزه رخ دهد.

وی تاکید کرد: ‌مشخص شدن قیمت دیگر خودروهای داخلی از جمله تندر ۹۰ تاثیر مثبتی بر رونق خرید و فروش این محصولات خواهد داشت.

    نظرات