گزارش روزنامه انگلیسی از حضور نیروهای ایرانی و آمریکایی در خلیج‌فارس

گزارش روزنامه انگلیسی از حضور نیروهای ایرانی و آمریکایی در خلیج‌فارس

http://www.bananews.ir/مدتی است که رزمایش مین روبی آمریکا در خلیج‌فارس آغاز شده و همزمان با آن نیروها و تجهیزات ایرانی به‌ویژه ناوشکن جماران در حال گشت زنی در این منطقه هستند و به‌رغم تبلیغات رسانه‌ای غرب، نیروهای ایرانی و آمریکایی دوستانه در خلیج‌فارس به وظایف خود مشغول هستند.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از دیلی تلگراف، ناوشکن جماران در فاصله یک مایلی از ناوهای غربی در حال انجام تمرینات و وظایف خود در خلیج فارس است.

در همین رابطه فرماندهان ناوهای آمریکایی حاضر در خلیج‌فارس می‌گویند که جماران را به عنوان یک تهدید تلقی نمی‌کنند، چون هر روز با یکدیگر در ارتباط هستند و این ارتباط دوستانه است.
ارتباط کشتی‌ها و ناوهای حاضر در یک منطقه دریایی برای جلوگیری از تداخل مسیرهای حرکتی آنها و ممانعت از برخورد کشتی‌ها انجام می‌شود.
کاپیتان «جان رودگرز» فرمانده ناو «یواس اس پونس» که یکی از ۳۵ کشتی حاضر در رزمایش جدید آمریکا و متحدانش در خلیج‌فارس محسوب می‌شود در این رابطه گفت: ناوهای ایرانی و آمریکایی به‌طور مرتب از یکدیگر عکس می‌گیرند. هرچند که ما به عنوان دشمنان بالقوه محسوب می‌شویم، اما اکنون همه چیز خوب است. تا زمانی که ما از یکدیگر عکس بگیریم همه چیز خوب است.
در رزمایشی که آمریکا و متحدانش در خلیج‌فارس آغاز کرده‌اند ۴۱ کشور شرکت دارند و تمرینات آنها تا پایان ماه مه‌ (ماه جاری میلادی) ادامه خواهد داشت.

    نظرات