همه خانه‌های ارزان تهران فروخته شدند!

همه خانه‌های ارزان تهران فروخته شدند!

http://www.bananews.ir/با توجه به اینکه ظرفیت ثبت‌نام واحدهای مسکن مهر پرند و پردیس به عنوان شهرهای نزدیک تهران و سایت تهرانسر به عنوان اولین پروژه مسکن ویژه تهران تکمیل شده، تهرانی‌هایی که متقاضی خانه ارزان هستند باید منتظر ایجاد ظرفیت جدید باشند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اردیبهشت‌ماه امسال ظرفیت ثبت‌نام واحدهای مسکن مهر پردیس و سایت تهرانسر مسکن ویژه تکمیل و اعلام شد تا زمانیکه ظرفیت برای ساخت واحدهای جدید در نظر گرفته شود، ثبت‌نام مسکن مهر و مسکن ویژه متوقف است. ظرفیت ثبت‌نام مسکن مهر پرند نیز اواخر سال گذشته تکمیل شد.

با این حال پایتخت‌نشینان بسیاری که متقاضی خرید خانه‌های ارزان و دارای تسهیلات هستند، پشت درهای بسته مانده‌اند تا پروژه جدید در تهران یا اطراف تهران در نظر گرفته شود.

این درحالیست که طبق آنچه مسئولان اعلام کرده‌اند پرند و پردیس هنوز ظرفیت ساخت و ساز دارند و امکانات این شهرها پاسخگوی جمعیت بیشتری است.

 

اکنون دو شهر پر متقاضی پرند و پردیس با بیش از ۲۰۰ هزارثبت‌نام کننده، بیشترین متقاضی واحدهای مسکن مهر استان تهران را به خود اختصاص داده‌اند.

از جمله دیگر شهرهای مسکن مهر که شامل شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت است، اسلامشهر، فردوسی‌شهر، شهریار،‌ پاکدشت،‌ رباط‌ کریم،‌ دماوند، ری، فیروزکوه، ورامین، قرچک و پیشوا هستند.

اما پرونده ثبت‌نام مسکن ویژه تهران که اولین سایت آن در تهرانسر در حال ساخت است نیز اردیبهشت‌ماه بسته شد. این پروژه که ۲۵۶۰ واحد مسکونی دارد متقاضیان آن تاکنون سه قسط ۲۰ میلیون تومانی پرداخت کرده‌اند و طبق وعده وزیر راه و شهرسازی تا پایان سال همه این واحدها به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

با توجه به افزایش قیمت‌ مسکن در حال حاضر مسکن مهر از جمله ارزان‌ترین واحدهای مسکونی در شهر تهران محسوب می‌شود که دلیل این امر ارائه تسهیلات دولتی و پرداخت نکردن قیمت زمین است.

    نظرات