گرفتاری استاندار در آسانسور هنگام افتتاح مسکن از سوی وزیر

گرفتاری استاندار در آسانسور هنگام افتتاح مسکن از سوی وزیر

http://www.bananews.ir/آسانسور یکی از ساختمان‌های تعاونی مسکن زاهدان در روز افتتاح حاشیه‌سازی کرد و در حالی که قرار است یک عمر برای ساکنانش بالا و پایین برود، مسئولان را در میانه طبقات گیر انداخت!

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) روز پنجشنبه وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن مهر سیستان و بلوچستان عازم منطقه "مهرشهر" زاهدان شد اما وقوع یک اتفاق، حاشیه‌هایی را برای این گشایش به وجود آورد.

ماجرا از این قرار بود که وقتی علی نیکزاد کلید نمادین یکی از این واحدها را به صاحب آن اهداء می‌کرد، استاندار و رییس کمسیون بهداشت و درمان مجلس در آسانسور این آپارتمان گرفتار شده بودند.

زمانی که وزیر راه و شهرسازی دومین کلید نمادین یکی از ۱۰ هزار واحدهای مسکن مهر سیستان و بلوچستان را به صاحبش تحویل می‌داد، ماموران امنیتی خبر دادند که استاندار به همراه یکی از نمایندگان مردم زاهدان در مجلس در آسانسور گرفتار شده‌ است.

 

قطعی برق این دستگاه در ابتدا موجب توقف آن میان طبقات اعلام شد اما با برقراری مجدد جریان برق، باز هم آسانسور میل بالا و پایین رفتن نداشت! در نهایت با تلاش تیم امنیتی، آسانسور از طبقات فوقانی به پایین جابه‌جا شد و بالاخره حاتم نارویی - استاندار ۶۷ ساله سیستان و بلوچستان - و حسینعلی شهریاری - رییس کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی - بعد از ۳۰ دقیقه تلاش و به ضرب دو دیلم از آسانسور خارج شدند.

قبل از افتتاح واحدهای مسکن مهر استان سیستان و بلوچستان، وزیر راه از روند ساخت بزرگراه زاهدان - زابل، عازم گذرگاه "کوله سنگی" واقع در کیلومتر ۲۴ این محور شد و در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: ساخت بزرگراه زاهدان - زابل در هفت قطعه برنامه ریزی شده بود که اکنون نزدیک به ۷۶ کیلومتر از این بزرگراه آماده بهره‌برداری است.

علی نیکزاد افزود: نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی سیستان و بلوچستان نیز برای بهره‌برداری آماده شده اما به علت یک سفر مهم، افتتاح آن به آینده موکول می‌شود.

همچنین نیکزاد در سفر چند ساعته خود به سیستان و بلوچستان دو پروژه بیمارستانی در جنوب این استان را افتتاح کرد.

بیمارستان ۱۰ تخت خوابی شهرستان کنارک با زیربنایی معادل ۱۴۴۰ مترمربع و هزینه‌ای بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال یکی از این پروژه‌ها بود و بیمارستان ۲۴ تخت خوابی شهرستان سرباز نیز با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال، ساختمان درمانی دیگر این منطقه بود که در ابتدای حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

وزیر راه و شهرسازی از روند عملیات اجرایی تعدادی از پروژه‌های مهر ماندگار جنوب استان سیستان و بلوچستان نیز بازدید کرد.

وی در بازدید از روند اجرای توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، گفت: تلاش می‌شود ظرفیت این بندر را به بیش از دو میلیون تن برسانیم.

نیکزاد در بازدید دیگری که از محور در حال ساخت کنارک - جاسک، اظهار کرد: این محور از سیستان و بلوچستان آغاز و به هرمزگان و در نهایت بندرعباس ختم می‌شود.

وی واگذاری ۳۰ میلیارد تومان از اوراق مشارکت را کمکی به این پروژه عنوان کرد و افزود: در مرحله سه دوازدهم بودجه ۹۲ نیز به این پروژه کمک خواهیم کرد و با توجه به محدودیت‌های اعتباری برای پروژه‌ها، در پایان سال هم به طور قطع سعی می‌کنیم ۱۰۰ درصد تخصیص این محور را عملی کنیم.

نیکزاد درباره ساخت ساختمان‌های درمانی استان سیستان و بلوچستان به خبرنگاران گفت: پروژه‌های درمانی وزارت راه و شهرسازی در سیستان و بلوچستان نزدیک به ۵۵۰ تخت بیمارستانی است که ساخت آن با این وزارتخانه بوده و تجهیز آن مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وزیر راه و شهرسازی در مورد اعتبار پروژه‌های بهره‌برداری شده این استان اظهار کرد: بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان ارزش پروژه‌های بهره‌برداری شده است.

وی از نبود مشکل مسکن در سیستان و بلوچستان خبر داد و تصریح کرد: در زمینه مسکن مشکلی وجود ندارد و عملیات ساخت و ساز به خوبی پیش می‌رود.

همچنین زمین خوردن کلنگ آغاز عملیات ساخت ساختمان استانداری سیستان و بلوچستان در مساحت ۱۰ هکتاری دستور کار بعدی تیم وزارت راه و شهرسازی دراین استان بود که در منطقه زیبا شهرصورت گرفت. پس از آن نیز کلنگ آغاز ساخت ساختمان شهرداری زاهدان نیز توسط وزیر راه و شهرسازی به زمین خورد.

تیم وزارت راه و شهرسازی برای جمع‌بندی سفر چند ساعته خود به سیستان و بلوچستان، ششمین جلسه شورای مسکن و حمل و نقل این استان را در استانداری تشکیل دادند و ضمن دستور تسریع در ساخت تعدادی از پروژه های مسکن مهر، بر ضرورت مشارکت دستگاه‌های اجرایی تاکید کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان در ابتدای این جلسه وزارت راه و شهرسازی را پرکار و خستگی‌ناپذیر خواند و گفت:‌ بهره برداری از۱۰ هزار و ۱۲۳ واحد مسکن مهر در سطح استان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان اقدامی ماندگار و ارزنده دولت به مردم سیستان و بلوچستان است.

حاتم نارویی افزود: در تحقق این کار شرکت‌های خدمات‌رسان، آب و فاضلاب شهری، برق منطقه‌ای و شهرداری، همکاری‌های زیادی داشته اند.

شتاب بخشی به ساخت بزرگراه زاهدان - زابل و کنارک - جاسک، رفع تصرف ۲۴ هکتار اراضی شهرستان کنارک، برنامه‌ریزی برای مسکن مهر کنارک و واحدهای مسکونی رامشار، احداث ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی جدید، اعلام آمادگی برای ساخت پل دوم مرزی ایران با افغانستان در مرز میلک شهرستان هیرمند، ساماندهی شهرک جهاد زاهدان، انعقاد قرار داد برای مقاوم‌سازی مسکن روستایی از سهمیه‌های سالهای گذشته توسط بنیاد مسکن و ساخت ۵۰ واحد تجاری در سایت مسکن مهر زاهدان از جمله تصمیمات این جلسه بود.

    نظرات