کنترل هوشمند خطوط اتوبوس شهری کشور از طریق بلوتوث

کنترل هوشمند خطوط اتوبوس شهری کشور از طریق بلوتوث

http://www.bananews.ir/مخترع مشهدی موفق به طراحی سیستم هوشمند کنترل خطوط اتوبوس از طریق امواج بلوتوث شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هادی طوفانیان، مخترع این سیستم و متخصص الکترونیک در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پیاده‌سازی این سیستم با نصب یک پکیج هوشمند و دیجیتالی در داخل اتوبوس، یک تابلوی هوشمند در کنار هر ایستگاه و راه‌اندازی مرکز کنترل هوشمند امکان‌پذیر است.

وی افزود: سیستم هوشمند کنترل خطوط اتوبوس با هدف رفع مشکلات و نارضایتی مردم از ناوگان فعلی حمل و نقل و تولید ثروت به روش تبلیغات هوشمند طراحی شده و دارای کشش بازار وسیعی است.

طوفانیان تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین شکایات شهروندان از سازمان‌های اتوبوس‌رانی شهرهای مختلف، نگه نداشتن رانندگان در ایستگاه‌های تعیین شده است، یکی از کاربردهای این سیستم ثبت تخلفات رانندگان اتوبوس است.

وی افزود: همچنین با استفاده از سیستم هوشمند کنترل خطوط اتوبوس می‌توان به تردد اتوبوس‌ها در ایستگاه‌ها بر اساس تخمین حجم مسافران نظم داد.

طوفانیان تصریح کرد: یکی دیگر از کاربردهای این سیستم، اطلاع از زمان رسیدن اتوبوس در یک خط خاص با ارسال پیام کوتاه به سازمان اتوبوسرانی است. علاوه بر این در هر ایستگاه مانیتوری نصب می‌شود که زمان رسیدن اتوبوس به خطوط را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بر اساس قراردادی با سازمان اتوبوسرانی شهر مشهد مقدس، ۵۰ دستگاه مجهز به این سیستم شده‌اند، گفت: با توجه به علاقمندی سازمان اتوبوسرانی مشهد و افزایش تجهیز اتوبوس‌ها به سیستم هوشمند کنترل خطوط، دانش فنی این اختراع را به ارزش ۱٫۵ میلیارد تومان به یک شرکت خصوصی حوزه حمل و نقل واگذار کردم.

طوفانیان خاطرنشان کرد: در این سیستم، یک مانیتور هوشمند تبلیغات نیز تعبیه شده است که با کسب مجوز از وزارت ارشاد، اقدام به پخش فیلم‌های کوتاه و اخبار می‌کند که هر روز از طریق امواج بلوتوث به مانیتورهای اتوبوس‌ها ارسال می‌شود.

    نظرات