شایعاتی که بر بازار مسکن اثر گذاشت

شایعاتی که بر بازار مسکن اثر گذاشت

http://www.bananews.ir/شایعه افزایش قیمت مسکن پس از انتخابات این روزها بازار مسکن را با رونق نسبی روبرو کرده است. اگرچه انتظار تورمی به وجود آمده باعث افزایش قیمت فروش و اجاره مسکن شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بر اساس آمار منتشره از سوی اتحادیه کشوری مشاوران املاک تعداد معاملات مسکن از ابتدای امسال تا پایان هفته اول خرداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته و از ۱۰۱ هزار مورد به بیش از ۳۴۰ هزار مورد رسیده است که ۱۱ درصد آن متعلق به هفته اول خرداد است.

براساس این گزارش از ابتدای امسال تا پایان هفته اول خرداد در کل کشور بیش از ۲۲۷ هزار قولنامه خرید و فروش مسکن منعقد شده است که ۱۱ درصد از این قراردادها مربوط به معاملات هفته اول خرداد بوده است. همچنین طی این مدت بیش از ۹۱ هزار قرارداد اجاره‌ خانه منعقد شده که ۱۳ درصد آن سهم هفته اول خرداد بوده است.

اما با نزدیک شدن به موعد انتخابات اگرچه تحلیل ها همگی بر ثبات بازار پس از ۲۴ خرداد تاکید دارند، شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت ملک موجب سرازیر شدن متقاضیان خرید و اجاره به بنگاه های مشاوران املاک شده است. اما قیمت های پیشنهادی این عده را انگشت به دهان گذاشته است.

اننتظار افزایش قیمت مسکن بازار خرید و فروش ملک را با رکود و تورم مضاعف مواجه کرده است و به همین خاطر بازار اجاره مسکن بار این شرایط را به دوش می کشد.

اما از بازار اجاره خبر می رسد که قیمت ها تا ۴۰ درصد رشد داشته است و موجران حاضر به کاهش قیمت نیستند به طوری‌که اغلب مستاجران توان پرداخت این رقم ها را ندارند و با اعتراض بنگاه های املاک را ترک می کنند.

فرارو

    نظرات