معاون شهردار تهران: کف‌سازی مسیرهای محله جماران تکمیل شد

معاون شهردار تهران: کف‌سازی مسیرهای محله جماران تکمیل شد

http://www.bananews.ir/معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تکمیل پیاده‌راه سازی و کف سازی مسیرهای منتهی به منزل مسکونی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: بخش‌های مختلف طرح ساماندهی جماران برای برگزاری مراسم ایام ارتحال، اجرایی شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، مجتبی عبداللهی در نشست خبری که به منظور تشریح عملکرد شهرداری تهران برای برگزاری مراسم ایام ارتحال امام خمینی (ره) برپا شد، با اذعان به اینکه اجرای طرح کف سازی مسیرهای منتهی به منزل مسکونی امام خمینی (ره) بسیار طولانی شده است، در پاسخ به ایسنا گفت: دلیل تاخیر این پروژه وجود معارضان تاسیساتی مختلفی بود که باید برطرف می‌شد و رفع آنها هم تنها از عهده شهرداری بر نمی‌آمد.

وی ادامه داد: طی یکماه گذشته نیروی مضاعفی برای تکمیل این پروژه به کار گرفته شد و هم اکنون وضعیت طرح ساماندهی محله جماران تا حد زیادی مطلوب است.

وی در ادامه با اشاره به آماده‌باش کامل شهرداری تهران برای برپایی مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، گفت: محوطه اطراف حرم به ۲۱ پهنه تقسیم شده و در هر پهنه یکی از مناطق شهرداری برای ارائه خدمت به زائران مستقر است. ضمن اینکه شهرداری منطقه یک نیز مامور ارائه خدمات به بازدید کنندگان منزل مسکونی امام و محله جماران است.

عبداللهی در ادامه با اشاره به پیش‌بینی بسته‌های پذیرایی برای میزبانی از زائرانی که از شهرستان‌ها به تهران خواهند آمد، افزود: ۱۰ پهنه ویژه پارکینگ اتوبوس‌هایی که از شهرستان عازم تهران هستند، پیش‌بینی شده و به طور کلی ظرفیت پارکینگ در محوطه اطراف حرم نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است.

 

وی از استقرار ۲۸۴ اکیپ آتش‌نشانی در محوطه اطراف حرم امام (ره) خبر داد و گفت: خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین آتش‌نشانی آماده ارائه خدمت در صورت بروز حوادث احتمالی هستند.

وی با اعلام آماده باش کامل متروی تهران برای انتقال زائران خاطرنشان کرد: سرفاصله حرکت قطارها به چهار دقیقه کاهش یافته تا مردم بتوانند با استفاده از این ناوگان خود را به حرم برسانند.

به گفته عبداللهی خدمات متروی تهران از ساعت شش صبح روز سه شنبه ۱۴ خردادماه به صورت رایگان به شهروندان ارائه خواهد شد.

معاون شهردار تهران با اشاره به عملیاتی شدن خدمات ۵۵۰۰ دستگاه اتوبوس در تهران خاطرنشان کرد: ۳۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای حمل زائران تهرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و ۲۰۰۰ اتوبوس نیز برای انتقال نیروی انسانی در اختیار سایر نهادهایی که متقاضی بوده‌آند قرار خواهد گرفت.

به گفته عبداللهی ۴۰۰ دستگاه ون و تاکسی زائران را از محوطه اطراف حرم به حلقه اول مراسم ارتحال منتقل می‌کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰۰ مخزن زباله در اطراف حرم جانمایی و مستقر شده است، گفت: سال گذشته این اقدام موجب شد که نظافت حرم بسیار بیش از پیش حفظ شود و امسال هم به همین خاطر مخازن بیشتری در محوطه اطراف پیش بینی شده است.

وی با اشاره به ساخت سه دستگاه آبنما در سه ضلع حرم امام خمینی (ره) گفت: این آبنماها با وسعت ۱۶۰۰ تا سه هزار متر مربع، نقش مهمی در تلطیف هوا دارند.

وی با بیان اینکه در ضلع غربی حرم امام خمینی (ره) نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در دست ساخت است، افزود: این عملیات عمرانی عوارضی دارد که شهرداری تهران برای برپایی هرچه باشکوهتر مراسم ارتحال، ساماندهی مطلوبی انجام داده است.

به گفته وی ۲۰۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در محوطه حرم امام پیش بینی شده که سال گذشته به صورت ناقص از این امکان استفاده شد اما امسال کلیه سرویس‌های بهداشتی ثابت و سیار برای زائران قابل استفاده است. ضمن اینکه سازمان بهشت زهرا(س) نیز حدود ۲۰۰۰ چشمه سرویس بهداشتی دیگر در این آرامستان نصب کرده است.

عبداللهی با اشاره به تعطیلات چند روزه ایام ارتحال امام خمینی(ره) گفت: از آنجا که ممکن است بازدید کنندگان بخواهند چند روز بیشتر در تهران بمانند، بوستان‌های مختلفی از جمله بوستان ولایت برای اسکان آنها آماده سازی شده و همچون ایام نوروز در محوطه اطراف حرم حضرت عبدالعظیم (ع) در منطقه ۲۰ نیز محل اسکان زائران پیش بینی شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به افتتاح بزرگراه امام علی (ع) نیز اشاره و به مردم تهران توصیه کرد که برای عزیمت به حرم، از این بزرگراه استفاده کنند و افزود: پیش بینی می‌شود که حجم ترافیک بزرگراه‌های صالح آباد و آزادگان با وجود تکمیل مسیر بزرگراه امام علی (ع) امسال کاهش چشمگیری داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت‌ اکیپ‌های سد معبر شهرداری تهران برای ساماندهی دستفروشان محوطه اطراف حرم گفت: بیش از ۷۰۰ نفر در قالب اکیپ‌های سد معبر آمادگی دارند تا دستفروشان را پس از برگزاری مراسم ارتحال ساماندهی کنند.

عبداللهی به تکمیل نشدن پل‌های ورودی جنوبی بهشت زهرا واقع در بزرگراه صالح آباد هم اشاره کرد و افزود: به دلیل معارضان تاسیساتی در جریان اجرای این پروژه و همینطور تداخل با کار عمرانی مترو، پل‌های ورودی جنوبی بهشت زهرا (س) برای ایام ارتحال بهره برداری نشد اما ظرف یک ماه تا حداکثر ۴۵ روز آینده به بهره برداری خواهد رسید.

    نظرات