با اعتبارات فعلی نمی‌توان ۸۰۰۰ کیلومتر بزرگراه ساخت

با اعتبارات فعلی نمی‌توان ۸۰۰۰ کیلومتر بزرگراه ساخت

http://www.bananews.ir/معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: در حال حاضر حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه داریم که باید تا پایان برنامه‌ پنجم توسعه به ۲۰ هزار کیلومتر برسد اما با توجه به روند تخصیص اعتبارات نمی‌توان به این هدف دست یافت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) خیرالله خادمی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این‌که برای رسیدن به اهداف برنامه‌ پنجم توسعه باید حدود ۷۵۰۰ کیلومتر بزرگراه بسازیم، اظهار کرد: برای تحقق این امر حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیازاست.

وی افزود: تا امروز مبلغ اعتباری که در این زمینه در برنامه پیش‌بینی شده اختصاص نیافته و بدون شک نمی‌توانیم برنامه‌ها را با ادامه این روند مطابق با اهداف برنامه پنجم پیش ببریم.

معاون ساخت راه‌ها و بزرگراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل افزود: منابع اعتباری که سالانه برای احداث بزرگراه اختصاص می‌یابد هزار میلیارد تومان است که این میزان اعتبار برای ساخت هزار کیلومتر بزرگراه کافی است.

خادمی با بیان اینکه برای سال جاری باید هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شود، اظهار کرد: با این میزان اعتبار باید تا پایان سال حدود هزار کیلومتر بزرگراه احداث شود که از این مبلغ تاکنون حدود پنج درصد تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور ‌طراحی شده که در این مرحله متوقف مانده و به اجرا نرسیده است، گفت: تنها مشکل اساسی در این زمینه کمبود نقدینگی است.

    نظرات