۳۶۶ میلیارد دلار گردش مالی صنعت هوایی/ برقراری ۶۲۰ پرواز روزانه

۳۶۶ میلیارد دلار گردش مالی صنعت هوایی/ برقراری ۶۲۰ پرواز روزانه

http://www.bananews.ir/رییس سازمان هواپیمایی کشوری میزان گردش مالی صنعت هوایی را ۳۶۶ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: روزانه حدود ۶۲۰ پرواز داخلی و خارجی انجام می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمیدرضا پهلوانی - معاون وزیر راه و شهرسازی - در همایش پلیس فرودگاه‌های کشور و فرماندهان سپاه حفاظت فرودگاه‌ها، با اشاره به برقراری ۴۵۰ تا ۵۰۰ پرواز داخلی و ۱۲۰ پرواز خارجی به شکل روزانه گفت: گاه در شرایط خاص تعداد پروازهای داخلی به ۶۰۰ پرواز در روز می‌رسد.

کاپیتان پهلوانی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۷ میلیون جابجایی مسافر از طریق شبکه حمل و نقل هوایی انجام شد، افزود: هشت میلیون از این سفرها به خارج از کشور انجام شد که سه میلیون آن با هواپیماهای داخلی و پنج میلیون آن با هواپیماهای خارجی بوده است.

وی با بیان اینکه اگر اهتمام ویژه‌ای در صنعت هوایی صورت گیرد شاهد رونق خواهیم بود، گفت: ۳۶۶ میلیارد دلار میزان گردش مالی صنعت هوایی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فعالیت حدود ۵۷ فرودگاه در سطح کشور، اظهار کرد: هشت فرودگاه کشور بین‌المللی هستند که در ایام حج این تعداد افزایش می‌یابد.

وی اضافه کرد: اگر در یک پرواز تاخیری رخ دهد، شاهد مشکلات زیادی خواهیم بود حتی بسیاری از مقامات آن را پیگیری می‌کنند و موضوع رسانه‌ای می‌شود و این در حالی است که اگر یک قطار یا اتوبوس تاخیر داشته باشد، هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد و کسی هم از آن خبردار نمی‌شود.

پهلوانی جذب سرمایه را از اولویت‌های صنعت هوایی برشمرد و گفت: برابر ماده ۱۶۱ قانون برنامه پنجم توسعه باید از ابتدای امسال نرخ بلیت هواپیما آزاد می‌شد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری وجود صنعت هوایی در نقاط مختلف دنیا را یکی از مولفه‌های مثبت و برجسته اقتصادی دانست و اظهار کرد: در هر جا که صنعت هواپیمایی رونق داشته باشد، یک مولفه مثبت اقتصادی نیز حضور خواهد داشت از این رو دولت‌ها برای گسترش این مولفه در نقاط مختلف، دست به حمایت‌های محلی می‌زنند.

وی حفاظت را وظیفه خطیر در فرودگاه‌ها دانست و گفت: همکاری و همدلی میان دستگاه‌های مختلف در فرودگاه به شدت افزایش داشته و نمود آن نیز همکاری است که زمان پیک سفرها، یعنی ایام نوروز صورت گرفت.

پهلوانی با اشاره به حضور سوء استفاده‌کنندگانی که اقدام به تلخ کردن فضا در فرودگاه‌ها می‌کنند، خاطر نشان کرد: هر چه توجه به صنعت هوایی کم شود، سوء استفاده‌کنندگان حضور بیشتری خواهند داشت.

    نظرات