سمپوزیم زن،معماری و پژوهش

سمپوزیم زن،معماری و پژوهش

http://www.bananews.ir/بنانیوز- سمپوزیم زن،معماری و پژوهش , در حوزه معماری ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۲ توسط موسسه بین المللی مطالعات راهبردی معماری ایران ( ققنوس ) برگزار می شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سالهای سال است که معماران و طراحان زن ومرد در کنار هم به طراحی و معماری پرداخته اند ، و رویکردی به نسبت با تعامل و گاه با تقابل داشته اند؛ از زمان ورود اولین زن به عنوان معماری و طراح ، به دلیل جایگاه متفاوت انها ، مباحث زیادی پیرامون این قشر گفته شد ؛ و معماران زن با بازخورد های مثبت و منفی بسیاری در جامعه خود روبرو شدند که همین رویکرد جامعه ، پیشرفت زنان را با روندی کند حاصل کرد . در کشور ایران نیز جایگاه زن به طور کل یک مفهوم متفاوت با انچه که در جوامع دیگروجود دارد هست، از این رو به تناسب این موضوع ، حرفه معماری از همان ابتدا برای زنان یک امر درخور اما ناباورانه به حساب میامد، که در طول زمان با وجود همه سختی ها و مشکلات این راه ، خود را بر شرایط مستولی کرده و برگ جدید را در سالهای اخیر در معمار ی ایران رقم زدند.به دلایل ذکر شده ، جای چنین هم اندیشی ای در زمینه معماری ، زن و پژوهش ، به خصوص در ایران نه تنها خالی است، بلکه در شرایط حاضر وجود چنین هم اندیشی هایی دارای اهمیت می ابشد. در اولین سمپوزیوم زن ، معماری و پژوهش سعی بر ان است تا با گرداوری بزرگان معماری ( از جنس زن ) به سوالات بی پایان و چند صد ساله در این زمنیه پاسخ داده شود و فرهنگ متناسب با شان این قشر در جامعه معماری نهادینه شود.

(این سمپوزیوم به طور سالانه ، به حوزه های پیرامون موضوع زن و معماری خواهد پرداخت،که از دوم دوره ، با حضور زنان موفق در عرصه معماری ، از کشور های همسایه و با برنامه ریزی بلند مدت ، از نقاط مختلف جهان ، رنگ وبوی بین المللی به خود خواهد گرفت. )
از ویژگی های حضور در این سمپوزیوم :
- اشنایی با فرصت های برخورد قشر های متفاوت در جامعه معماری
- بازدید از نمایشگاه اثار معماران برجسته ایرانی ( با جنسیت زن )
-اشنایی قشرها ، جنسیت ها و طبقات مختلف جامعه ( زنان ، مردان ، دانشجویان و ..) با ویژگی های کاری مختص به جنسیت زن و بازخورد ان در رشته مذکور ( معماری )
- اشنایی با فرصت های مثبت و منفی حضور زنان در رشته معماری

از جمله موضوعات برگزاری این همایش عبارتند از :

- زن و جامعه ( بررسی تاثیر متقابل جامعه معماری و زنان در ایران )
- زنان و واکاوی تاثیر انها در حوزه اکادمیک ایران و جهان
- زن و حوزه کار معماری در کشور ایران
- زن و حضور در جوامع ساختمان سازی
- زن و باید ها ونباید های معماری              

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۳۵۵۲۸۹۶۰۸ تماس و یا به وب سایت مراجعه نمایند.

آدرس سایت: www.isia.ir/project/women-in-architecture
آدرس ایمیل: info@isia.ir

    نظرات