سنگ گرانیت برای استفاده در ساختمان‌های خوزستان مناسب نیست

سنگ گرانیت برای استفاده در ساختمان‌های خوزستان مناسب نیست

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن، کیفیت ساخت ساختمان را از مهم‌ترین عوامل موثر در دوام و طولانی شدن عمر ساختمان‌ها دانست.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) میریوسف خوشنویس‌حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر چه مصالح ساختمانی خوبی به‌کار ببریم اما کیفیت اجرا خوب نباشد، قطعا این مصالح تاثیر خوبی در ساختمان نخواهند داشت.

وی افزود: نوع مصالح به‌کار رفته نیز از دیگر عوامل موثر در افزایش عمر ساختمان است و مصالحی که انتخاب می‌شود باید با شرایط و اقلیم هر منطقه سازگار باشد. مثلا در خوزستان سنگ گرانیت در نماها استفاده می‌شود که این مصالح به دلیل انعطاف و انقباض‌پذیری بالا خوب عمل نمی‌کنند و براساس تداوم این انعطاف‌ها و انقباض‌ها خرده خرده می‌شوند.

این کارشناس مسکن عنوان‌کرد: در استان خوزستان باید از مصالحی استفاده کرد که در شرایط حرارتی استان تاثیرپذیری کمتری داشته باشند. مثلا آجر می‌تواند مقاومت بیشتری داشته باشد و برای خوزستان و شرایط اقلیمی اینجا بهتر و مناسب‌تر است.

وی افزود: کیفیت مصالح نیز از دیگر عوامل مهم است و همه مصالح به‌کار رفته در ساختمان باید دارای مرغوبیت باشند؛ مثلا آهن را از چین با کیفیت پایین و قیمت ارزان‌تر می‌آورند و مردم هم آن را خریداری می‌کنند اما ۲، سه سال بعد از استفاده پوسیده می‌شود.

    نظرات