پایان بازسازی خانه‌های زلزله‌ دیده آذربایجان شرقی

پایان بازسازی خانه‌های زلزله‌ دیده آذربایجان شرقی

http://www.bananews.ir/معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پایان کار بازسازی کلیه واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در زلزله آذربایجان شرقی خبرداد و گفت: بازسازی واحدهای آسیب دیده و تخریب شده آذربایجان شرقی به بیش از ۹۸ درصد رسیده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عزیزالله مهدیان در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به گذشت یکسال از زلزله آذربایجان شرقی اظهار کرد: در فاز اول ۹۵۰۰ واحد تخریب شده بازسازی و آماده سکونت شد که به زلزله‌زدگان تحویل داده شده است.

وی افزود: از اواخر سال گذشته و در فاز دوم بازسازی نیز واحدهای آسیب دیده بازسازی‌ و تحویل داده شد.

به گفته مهدیان در حال حاضر ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی و حدود ۴۵۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده شهری بازسازی شده‌اند که بازسازی خانه‌های روستایی مستقیما زیر نظر بنیاد مسکن انقلاب بود و ساخت خانه‌های شهری توسط بنیاد و در برخی موارد تحت نظر مردم انجام شد.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: قرار بود فاز دوم بازسازی واحدها تا نیمه اول امسال تمام شود که این امر محقق شد و اکنون کلیه خانه‌های آسیب دیده آذربایجان شرقی بازسازی شده و در حد سکونت هستند.

وی درباره اینکه برخی زلزله‌زدگان همچنان در کانکس‌ها مستقر هستند، گفت: بنیاد مسکن خانه‌ها را تا مرحله گچ‌کاری و کاشی‌کاری تحویل مردم داده است و ممکن است برخی همچنان از کانکس‌ها به عنوان انباری و نگه‌داشتن وسایل استفاده کنند.

    نظرات