اتصال ۱۷ بندر به سیستم جامع دریایی

اتصال ۱۷ بندر به سیستم جامع دریایی

http://www.bananews.ir/سیستم جامع دریایی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم روز جهانی دریانوردی رونمایی شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این نرم‌افزار بزرگترین نرم‌افزاری است که تاکنون در زمینه مدیریت عملیات دریایی و دریانوردی در جهان تولید شده است.

این سیستم که تولید داخل کشور است مراحل مختلف آن با هماهنگی سازمان بنادر آماده شده و چند شرکت خصوصی دراین زمینه فعالیت کرده‌اند.

اکنون اطلاعات ۱۵۰ هزار دریانورد در این سیستم وارد شده و صدور گواهی نامه، اخذ مدارک و موارد دیگر مرتبط با دریانوردان در این سیستم وارد شده و ۲۶ هزار شناور دراین سیستم به ثبت رسیده و اطلاعات آنها و کدهای مخابراتی‌شان موجود است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم عطاءالله صدر - معاون وزیر راه و شهرسازی - با اشاره به آخرین فعالیت‌ها و عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: آنچه که مسلم است در ۲۰ سال گذشته با پیشرفت علم و فن‌آوری سطح ایمنی دریا ارتقا یافته و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است.

وی گفت: در حال حاضر ۱۷ بندر به این سیستم متصل هستند و به زودی همه بنادر به آن متصل می‌شوند و هر سیاستی که تصویب شود بلافاصله در این سیستم پیاده شده و به اطلاع کلیه بنادر می‌رسد.

صدر افزود: فن‌آوری‌های جدید نیازهای جدیدی را در زمینه تدوین استاندارد به دنبال دارد و سطح آموزش‌ها نیز باید فراتر رود و به روز شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که بحث ایمنی و محیط زیست در دریاها همواره مورد توجه خاص بوده است، اظهار کرد: هدف عالی سازمان بین‌المللی دریانوردی جهانی داشتن دریای پاک است. دریانوردان نقش مهمی در زیست محیط دریایی به عهده دارند و کشور ما از این نظر بسیار شاخص است و در تدوین مصوبات این بخش نقش مهمی دارد.

مدیرعامل بنادر و دریانوردی با بیان این‌که حمل و نقل دریایی مهمترین، کارآمدترین، پاک ترین و ارزان‌ترین شیوه در تجارت جهانی است، افزود: موقعیت جغرافیایی کشور ما به گونه‌ای است که با داشتن یک سوم مرزهای دریایی به عنوان کشوری هستیم که می‌توانیم از این موقعیت به خوبی استفاده کنیم و ۹۰ درصد واردات و صادرات ما از طریق بنادر صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر این‌که حمل و نقل از مهمترین و اثربخش‌ترین بخش‌های اقتصادی محسوب می‌شود، گفت: در راستای تحقق اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ باید از این ظرفیت مهم در کشورمان به خوبی استفاده و متناسب با اهداف چشم انداز برنامه‌ریزی کرد و گام برداشت.

    نظرات