تاکید بر رفع موانع حقوقی در نوسازی بافت‌های فرسوده

تاکید بر رفع موانع حقوقی در نوسازی بافت‌های فرسوده

http://www.bananews.ir/اولین جلسه هم اندیشی بررسی اقدامات نوسازی و بهسازی در محور تاریخی راه ابریشم تبریز با تاکید بر ویژگی‌های غیرکالبدی با حضور محمدسعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی و صاحب‌نظران حوزه معماری وشهرسازی کشور در محل شرکت عمران و بهسازی شهری برگزار شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی شرکت عمران وبهسازی شهری ایران در این نشست معاون وزیر راه‌وشهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده شهر تبریز باید مورد بازبینی و بازنگری قرار گیرد.
همچنین، علی عبدالعلی‌زاده، مشاور عالی وزیر کشور در امور توسعه مناطق با بیان اینکه ایجاد سرزندگی و حیات اجتماعی در مجموع اقدامات بهسازی و نوسازی شهری فراترازمسائل فنی – طراحی و اجرایی است، اظهارکرد: بحث مالکیت، حضور محدود دولت و رفع موانع حقوقی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ایجاد انگیزه لازم برای حضور مردم در بازآفرینی و نوسازی بافت‌های فرسوده را ضروری برشمرد و گفت: تعریف و استقرار کارکردها و فعالیت‌های جذاب در محدوه بافت‌های فرسوده می‌تواند زمینه را برای شهروند محوری و سرزندگی بیشتر در این عرصه‌ها به وجود بیاورد.

    نظرات