افزایش تولید سیمان به ۸۰ تن

افزایش تولید سیمان به ۸۰ تن

http://www.bananews.ir/عباس آخوندی در حاشیه یازدهمین همایش روز بتن گفت: میزان تولید سیمان در کشور به ۸۰ تن رسیده و چگونگی استفاده از انواع این محصولات باید توسعه یابد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در استفاده از ملات خشک در ساختمان سازی که هزینه‌بر است و دورریز زیادی دارد باید دقت شود.

آخوندی افزود: باید بتوانیم در سطح منطقه در تولید سیمان و بتن رقابت ایجاد کنیم و این رقابت باید هم در بخش راه و هم در بخش مسکن ایجاد شود.

روکش‌های بتنی جایگزین آسفالت‌های موجود شوند

وی تاکید کرد: روکش‌های بتنی می‌توانند جایگزین آسفالت‌های موجود شوند؛ به طوری که درساختمان‌ها ابتدا با آموزش به عموم به تدریج مورد استفاده قرار گیرند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که مردم عادی در ساختمان سازی خود از ملات خشک استفاده می‌کنند، گفت: در حال حاضر کارخانه‌های سیمان می‌توان ملات‌های خشک و آماده را برای ساختمان سازی مقاوم تهیه کرد و استفاده از این مصالح نیازمند آموزش بیشتر است چرا که پاکیزگی محیط زیست و افزایش راندمان ساخت و ساز را دربر دارد.

آخوندی با بیان این‌که باید از محصولات بتنی بیش از پیش از استفاده شود، گفت: حتی در ابینه و ساخت و سازها باید از این محصولات و سیمان با مواد افزودنی استفاده بیشتری شود.

امکان ۲ برابر کردن تولید سیمان در کشور

آخوندی تاکید کرد:‌ میزان سیمان تولیدی درکشور را می‌توانیم دو برابر کنیم و مرکز تحقیقات راه و شهرسازی در حال رسیدن به میزان تولید بتن در برنامه ۱۴۰۴ است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر رسیدن به افق چشم انداز ۲۰ ساله، به ۸۰ درصد مقاومت میانگین بتنی که در ایران مصرف می‌شود اشاره و اظهار کرد: باید سهم استفاده از بتن‌ افزایش یابد و انواع محصولات بتنی نیز بیشتر شوند.

وی افزود: می‌توانیم با استفاده از سیمان و مواد افزودنی، کاربردهای مختلفی از بتن‌ها برای ساخت و ساز داشته باشیم چراکه بیشتر کشورهای پیشرفته از این روش در ساخت وسازها استفاده می‌کنند.

    نظرات